En çok indirilen uygulamar arasında yer alan instagram hakkında merak edilen birçok sorular var. İnstagram üzerinden gelen mesajlardan biri de ''  Tap To Reset Your İnstagram Pasword'' mesajı olmuştur. Peki bu mesaj ne demek? İnstagram kullanıcıarı bu mesajın ne anlama geldiğini merak ediliyorlar. '' Tap To Reset Your İnstagram Pasword'' mesajı instagram hesap şifrenizi sıfırlamanız ile ilgilidir. Eğer şifrenizi sıfırlamak için kod göndermiş iseniz bu mesaj sms yada gamil tarafından size gelmektedir. Eğer instagram şifrenizi sıfırlamak istemediğiniz halde bu mesaj size geliyorsa, kötü amaçlı kişiler tarafından instagram hesap şifreniz alınmak istediği anlamına gelmektedir. Bunu ddüşünüyorsanız linke tıklamamanız gerekiyor. 

Eğer hesabınızla ilgili beklenmedik aktiviteler oluyorsa ve hala hesabınıza erişebiliyorsanız, büyük ihtimalle endişelenecek bir durum yoktur. Genellikle, bu tür hesap çalma girişimleri, geniş e-posta listeleri kullanılarak rastgele kişilere gönderilir. Ancak, huzurunuz için şifrenizi değiştirmeniz iyi bir fikir olabilir. Şifrenizi değiştirdiğinizde, ‘Instagram şifrenizi sıfırlamak için dokunun’ şeklinde bir e-posta alacaksınız; yanlış olan bir linke tıklamamaya özen gösterin.

Milli Yas İlan Edildi! Milli Yas İlan Edildi!

Eğer hesabınızda sizden başka birinin aktivitelerini fark ederseniz, hemen şifrenizi değiştirin. Maksimum güvenlik için, iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirmeyi ihmal etmeyin.

''Tap To Reset Your İnstagram Pasword '' kelimesi ingilizce bir kelime olup Türkçe anlamı ise '' Şifrenizi sıfırlamak için tıklayınız.'' demektir. Genel olarak şifre değiştirmek için bu mesaj telefonunuza veya gmail hesabınıza gelebilir. 

Kaynak: Haber Merkezi