Deprem araştırma şirketi Ssgeos'un kimin olduğu merak ediliyor. Peki Ssgeos kimin, Frank Hoogerbeets kimdir? İşte ayrıntılar...

Cenk Ürek ile coşan Aziz Yıldırım'ı hiç böyle görmemiştiniz! Cenk Ürek ile coşan Aziz Yıldırım'ı hiç böyle görmemiştiniz!

Ssgeos nedir? 

SSGEOS, Güneş Sistemi Geometri Araştırması’nın kısaltması olup, sismik hareketlerle ilgili olarak gök cisimlerinin geometrik konumlarını takip eden bir araştırma enstitüsüdür. Bu kurum, gezegenler ve Ay’ın özel konumlara geldiği zamanlarda, yaklaşık 5.6 veya daha yüksek şiddetteki depremlerin sıklığının arttığı bağlantısını incelemektedir. SSGEOS, Dünya’nın atmosferi ve sismik olayları etkileyebilecek uzay cisimlerinin geometrik ilişkilerini çözümleyerek deprem öngörüleri yapmayı amaçlayan bir organizasyondur.

Ssgeos kimin?

SSGEOS, yani Güneş Sistemi Geometri Araştırması, Hollanda’da bulunan bir organizasyondur. Bu kurum, “Deprem kâhini” olarak kendini tanımlayan Hollandalı araştırmacı Frank Hoogerbeets liderliğindeki bir araştırma ekibi tarafından idare edilmektedir.

Frank Hoogerbeets, sismik hareketler ile gök cisimlerinin düzenlenmesi arasındaki ilişkileri araştıran teorileri ile tanınmaktadır ve SSGEOS ekibi, depremlerin belirli bir ölçüde öngörülebileceğine inanmaktadır. Bununla birlikte, pek çok bilim insanı topluluğu, kesin deprem tahminlerinin gerçekleştirilemeyeceği görüşündedir.

Frank Hoogerbeets kimdir?

Avustralyalı astronom Frank Hoogerbeets, “En İyi Avustralyalı Astronomlar” sıralamasında üçüncü sıraya yerleşmiştir. YouTube platformunda binlerce abonesi olan Hoogerbeets, kendini bir deprem tahmincisi olarak tanımlamaktadır.

Geçtiğimiz günlerde bir dizi deprem tahminiyle gündeme gelmiş, gezegenlerin alışılmadık konumlarının büyük sismik olayları tetikleyebileceğini öne sürmüştür. Web sitesinde, Venüs ve Uranüs’ün çekim etkilerinin Dünya’nın tektonik plakalarını harekete geçirebileceğini ve bu durumun Richter ölçeğine göre yaklaşık 9 büyüklüğünde bir depreme yol açabileceğini iddia etmiştir.

Ssgeos Nedir Ssgeos Kimin

Hoogerbeets ayrıca bir şarkıcı ve söz yazarıdır ve uzay bilimine ilgi duymaktadır. 2002 yılında Ditrianum adlı bir web sitesi kurmuş ve evli olduğu bilinmektedir.

Ssgeos güvenilir mi?

Ssgeos'un güvenilir olup olmadığına dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi