Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) seçim süreci başladığında, başkanlık için birçok adayın ismi konuşulmaya başlandı. Başkan adayları arasında yer alan Servet Yardımcı’nın futbolculuk geçmişi ve daha önceki yöneticilik deneyimleri ilgi çekiyor.

Yardımcı, amatör futbol kariyerinin ardından Çaykur Rizespor’da yöneticilik yapmış ve 2008 yılında Hasan Doğan liderliğindeki listeden TFF Yönetim Kurulu’na ilk kez seçilmiştir. Ayrıca, Mahmut Özgener, Mehmet Ali Aydınlar ve Nihat Özdemir dönemlerinde de TFF’de çeşitli pozisyonlarda görev almıştır.

Servet Yardımcı hangi partili?

Servet Yardımcı’nın siyasi bir parti üyeliği hakkında doğrudan bilgi bulunmamaktadır. Ancak, kardeşi Hasan Kemal Yardımcı’nın eski Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul milletvekili ve Millî Savunma Bakan Yardımcısı olduğu bilinmektedir.

Cenk Ürek ile coşan Aziz Yıldırım'ı hiç böyle görmemiştiniz! Cenk Ürek ile coşan Aziz Yıldırım'ı hiç böyle görmemiştiniz!

Servet Yardımcı kimdir?

Servet Yardımcı, 26 Aralık 1957’de Rize’de doğdu. Futbolu amatör seviyede oynadıktan sonra Rizespor’da yönetici olarak görev aldı. 2008 yılında Hasan Doğan’ın listesiyle Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’na ilk defa katıldı. Hasan Doğan ve Mahmut Özgener başkanlıklarında Başkan Vekili olarak hizmet verdi. Mehmet Ali Aydınlar başkanlığında yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam eden Yardımcı, Yıldırım Demirören’in başkanlığında ise 1. Başkan Vekili pozisyonuna yükseldi.

Servet Yardımcı Hangi Partili (1)

Nihat Özdemir başkanlığında, Türkiye Futbol Federasyonu’nun FIFA ve UEFA ile olan ilişkilerini yönetti. 2015’te UEFA Yönetim Kurulu’na girmek için aday oldu fakat başarılı olamadı. Ancak, 5 Nisan 2017’de gerçekleştirilen 41. UEFA Kongresi’nde yapılan seçimde kazanarak UEFA Yönetim Kurulu üyesi oldu. 2021’de tekrar aday gösterildi ve yeniden seçildi.

Servet Yardımcı Hangi Partili (2)

En son olarak, 2022’de TFF’nin Olağanüstü Seçimli ve Olağan Mali Genel Kurulu’nda görevinden ayrıldı.

Kaynak: Haber Merkezi