Türkiye'nin önde gelen markalarından biri olan Sarıkız maden suyu 1860'lara dayanan bir geçmişe sahiptir. Sarıkız maden suyunun kimin olduğu sıkça merak edilen sorular arasındadır. İşte detaylar şu şekildir...

Cenk Ürek ile coşan Aziz Yıldırım'ı hiç böyle görmemiştiniz! Cenk Ürek ile coşan Aziz Yıldırım'ı hiç böyle görmemiştiniz!

Sarıkız soda kimin? Sarıkız maden suyu nerede üretiliyor?

Sarıkız soda Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yerini almış ve asırlık bir geçmişe sahip bir markadır. Manisa'da maden suyu denilince ilk akla gelen isimlerden biri Sarıkız soda markası olmuştur. Sarıkız Soda, Türkiye'nin asırlık markalarından biri olup 1860'lı yıllara dayanan bir geçmişi vardır. 1960'lı yıllardan bu yana maden suyu çeşitliliğini artırıp günümüzden bu yana Türkiye'nin en iyi markalarından biri olmuştur. 

Sarıkız Soda Kimin Sarıkız Maden Suyu Nerede Üretiliyor (2)

Türkiye’nin köklü maden suyu markası Sarıkız, geçtiğimiz senelerde sahiplik değişikliğine uğramıştı. Uzun yıllardır markayı yöneten Öztaşkın ailesi, işletmeyi Çiftçikardeşler A.Ş.'ye bıraktı. 1974’ten beri Manisa Alaşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren ve Öztaşkın ailesi tarafından işletilen Sarıkız, son dönemde yaşanan mali sıkıntılardan etkilendiğini öğrenilmişti. Pazar payını artırmak amacıyla 2003’te çeşitli ortaklıklar kuran ve meyveli sodadan kozmetik ürünlere kadar geniş bir yelpazede ürün denemeleri yapan aile, beklenen başarıyı yakalayamadı. Bu nedenle, Alaşehir Belediyesi’nin bir süre önce düzenlediği ihaleye katılamadılar ve sonuç olarak Sarıkız’ın işletme hakkı 10 yıl süreyle Çiftçikardeşler A.Ş.'ye geçti.

Sarıkız Soda Kimin Sarıkız Maden Suyu Nerede Üretiliyor (3)

Sarıkız maden suyu nerede üretildiği merak edilen sorular arasındadır. Sarıkız maden suyu Manisa iline bağlı Alaşehir ilçesinde üretilmektedir. Ege bölgesinde Sarıkız'ın maden suyunun tarihi ve kalitesiyle ünlü markalardan biri haline gelmiştir. 

Sarıkız maden suyu doğal mı?

Evet, sarıkız maden suyu doğal minarellerden üretilen bir sudur.  Sarıkız maden suyu, Manisa Alaşehir’deki doğal kaynaklardan elde edilen ve zengin mineral değerlerine sahip olduğu için tercih edilen bir su çeşididir. Bu maden suyunun, içerisinde herhangi bir yapay katkı maddesi bulunmadan, bağışıklık sistemine destek sağladığı ifade edilmektedir. Doğal kaynak sularından biri olan Sarıkız, sağlık açısından faydalı ve serinletici bir alternatif olarak sunulmaktadır.

Kaynak: Haber merkezi