Manisa'nın Sarıgöl ilçesinin Tırazlar Mahallesinde Ali Dölek isimli üzüm üreticisinin bağın kenarında bulunan dut ağacına yaptığı ahşap kulübe ilgi odağı oldu.

Sarıgöllü Üreticinin Evine Yoğun Ilgi (6)

Sarıgöl ilçesine bağlı Tırazlar Mahallesinde yaşayan Ali Dölek isimli üretici üzüm bağının kenarında bulunan dut ağacına yaklaşık 4 yıl önce pandemi döneminde yerden 2 metre yükseklikte 4 metrekare genişliğinde dinlenmek için yaptığı ahşap kulübe ilgi odağı oldu.

Sarıgöllü Üreticinin Evine Yoğun Ilgi (2)

Tırazlar Mahallesi ile Çimentepe Mahallesi arasındaki yoldan geçenlerin hayranlıkla incelediği kulübe ile vatandaşlar bol bol hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Sarıgöl'ü Yasa Boğan Kaza! 3 Çocuk Annesi Hayatını Kaybetti! Sarıgöl'ü Yasa Boğan Kaza! 3 Çocuk Annesi Hayatını Kaybetti!

Pandemi döneminde yaptığı kulübenin oldukça fazla ilgi gördüğünü anlatan Ali Dölek, '"Burayı dört yıl öncesi pandemi zamanında yaptım. Bağda çalışınca öğle yemeğimi burada yemekteyim ve burada istirahat ediyorum.

Sarıgöllü Üreticinin Evine Yoğun Ilgi (3)

Yorgunluğum gidiyor. Burası için 4 yıl önce 4 bin liralık masraf ettim." dedi. Ağaçkondu evde misafir olan Mustafa İncekara ise, "Gerçekten çok rahat ve havadar bir yer olmuş burası.

Sarıgöllü Üreticinin Evine Yoğun Ilgi (5)

Hem yolu hem de üzüm bağını rahatlıkla görebiliyorum. Oldukça havadar olmuş. Sıcak günlerde serinlemek için oldukça ideal bir yer." diye konuştu.

Sarıgöllü Üreticinin Evine Yoğun Ilgi (7)

Kaynak: Hatice Zeybek