Sarıgöl'ün Dindarlı Mahallesi "Olcak Dede" mevkiinde her yıl Mayıs ayının ilk cumartesi günü yapılan "Olcak Dede Bolluk, Bereket ve Şükür Duası" geniş katılımla yapıldı. Yaklaşık 150 yıllık gelenekte bolluk ve bereket için 35 adak hayvanı kesildi.

Sarıgöl'de Bolluk Ve Bereket Için 35 Adak Kesildi! (2)
Yaklaşık 200 yıldan bu yana devam eden "Olcak Dede Bolluk, Bereket ve Şükür" duası, binlerce vatandaşın aileleriyle birlikte katılımıyla bu yıl da gerçekleştirildi. 35 adak hayvanın kesildiği programda kılınan öğle namazının ardından bolluk, bereket ve şükür duası yapılarak, pişirilen yemekler hep birlikte yenildi.

Sarıgöl'de engelsiz miniklerden özel etkinlik Sarıgöl'de engelsiz miniklerden özel etkinlik

Sarıgöl'de Bolluk Ve Bereket Için 35 Adak Kesildi! (3)

Duaya bu yıl Sarıgöl Belediye Başkanı Tahsin Akdeniz de katıldı. Dua hakkında bilgi veren Dindarlı Mahallesi Muhtarı Soner Sözer, "Buranın tarihi iki  asırdan fazla. Burada her yıl mayıs ayının ilk cumartesi günü çiftçiler ve vatandaşlar bir araya gelerek Olcak Dede geleneğini yaşatmaya devam ediyor. Olcak Dede de yağmur yağdığı yıllarda bolluk ve bereket duası, kurak geçen yıllarda yağmur duası yaparız.

Sarıgöl'de Bolluk Ve Bereket Için 35 Adak Kesildi! (4)

Buraya gelen çiftçilerimiz ekonomik durumuna göre mutlaka yanlarında bir şeyler getirir. Bu yıl 30 kuzu, 5 adet oğlak kurban edildi. Allah hayırları ve dualarımızı kabul etsin" dedi.

Sarıgöl'de Bolluk Ve Bereket Için 35 Adak Kesildi! (5)

Kaynak: İHA