31 Mart seçimlerine iki ay gibi kısa bir süre kalmasıyla adaylar birer birer açıklanmaya başladı. AK Parti'nin Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Güler oldu. Aday olmasını açıklamasının ardından vatandaşlar Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler kimdir? Gibi soruların detayları haberimizde...

Esat Ergüler kimdir? 

Esat Ergüler, 1958’de Nazilli’de doğmuş ve liseyi bitirdikten sonra siyasete girmiştir. 1994’te Anavatan Partisi’nden Belediye Başkanı Adayı olmuş ve Nazilli Belediye Başkanı seçilmiştir. 1999 ve 2004’teki seçimleri de kazanarak Nazilli’nin 13 yıl boyunca belediye başkanlığını yapmıştır. 2007’de belediye başkanlığından ayrılan Ergüler, AK Parti’ye katılmış ve 2024’te tekrar Nazilli Belediye Başkanlığı için yarışmıştır. Esat Ergüler'in siyasetteki tecrübelerini ve başarılarını sürdürmek amacıyla 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde aday adaylığını açıklaması, Nazilli ve çevre bölgelerde büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.

Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli (1)

Manisalı yazar Esen Yel kimdir? Esen Yel kitapları Manisalı yazar Esen Yel kimdir? Esen Yel kitapları

Ergüler, bölgesine daha iyi hizmet edebilmek ve gelişimine katkıda bulunmak için önemli bir görev üstlenmeye hazırdır. Nazilli’nin sevgili siması, halkın güvenine layık olmak ve yeni bir dönem başlatmak istemektedir. 31 Mart 2024 yerel seçimleri yaklaşırken, Esat Ergüler’in adaylığı, bölgede siyasi bir heyecan yaratmış ve Nazilli’nin geleceği açısından olumlu bir haber olarak algılanmıştır. Nazilli ve çevresinde yaşayan seçmenler, Esat Ergüler’in öncülüğünde yeni dönemde şehirlerinin daha çok gelişeceğine inanmakta ve seçimleri sabırsızlıkla beklemektedir.

Esat Ergüler kaç yaşında?

1958 doğumlu olan Ergüler 66 yaşındadır.

 Esat Ergüler aslen nereli?

Esat Ergüler aslen Nazillili'dir.

Kaynak: Haber Merkezi