Akhisar'ın Zeytinliova Mahallesi'nde yaşanan acı bir olay, bölge halkını derinden sarsarken, sağlık personeli ile vatandaşlar arasında gergin anların yaşanmasına sebep oldu.

Meydandaki bir kahvehanede 81 yaşındaki Kamuran Çalışkan adlı vatandaş aniden rahatsızlanıp yere düşerken, yardım çağrılarına bir doktorun yanıt vermemesi sonucu halkın tepkisiyle karşılaştı. Ambulansın gelmesini beklerken Çalışkan'ın yaşamını yitirdiği belirlendi.

Olayın ardından sağlık ocağının önünde toplanan mahalle sakinleriyle doktor Bilal Çağlar K. arasında yaşanan tartışma, gerilimi daha da artırdı.

Vatandaşların, doktor Bilal Çağlar K.'nın "Arkamda mafya var" şeklinde tehditkar ifadeler kullandığını iddia etmesi üzerine ortam daha da gerildi. Gerginliğin büyümesi üzerine olay yerine jandarma ekipleri çağrıldı ve vatandaşlar güçlükle sakinleştirildi.

- Valilik Açıklama Yaptı

Manisa'da Bakım İçin Çıkartılan Klima Çalındı! Manisa'da Bakım İçin Çıkartılan Klima Çalındı!

Yaşanan bu olayın yankıları sürerken, Manisa Valiliği'nden konuyla ilgili resmi bir açıklama geldi. Açıklamada, olayla ilgili doktorun açığa alındığı ve hakkında idari soruşturma başlatıldığı belirtildi. Valilik, konuyla ilgili yürütülecek soruşturmanın ardından kamuoyunu bilgilendireceğini iletti.

Valilik Açıklaması: Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında yer alan

‘Zeytinliova halkı ayaklandı!’ ‘Vatandaşlar ve doktor tartıştı’,

‘Arkamda mafya var’ başlıklı haberlere ilişkin olarak;

İlimiz Akhisar İlçesi Zetinliova Mahallesinde bir vatandaşımızın

rahatsızlanması üzerine mahalle sakinleri ile Zeytinliova Aile Sağlığı

Merkezi doktoru arasında yaşanan tartışma sebebiyle ilgili doktor

açığa alınmış olup, hakkında idari soruşturma başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Pınar Gezici-Hatice Zeybek