Geçen hafta oynanan ve Fenerbahçe'nin 3-2 kazandığı Trabzonspor maçı sonrasında sular bir türlü durulmuyor. Son çıkan haberlere göre Fenerbahçe'nin Hırvat file bekçisi Dominic Livakovic Trabzonspor maçı sonrasında takımdan ayrılmayı istemişti. İşte detaylara sizler için ulaştık...

Livakovic Fenerbahçe'den ayrılacak mı? 

Fenerbahçe'nin sezon başında Dinamo Zagreb'ten kadrosuna kattığı Hırvat kaleci Dominic Livakovic'in takımdan ayrılması gündeme geldi. Basında çıkan dedikodulara göre Livakovic Trabzon'da yaşanan olayların ardından Fenerbahçe'den ve Türkiye'den ayrılmak istediğini söylemişti.

Peki. Lİvakovic bu kararı neden aldı? Gelin bu detayları hep birlikte göz atalım...

Fenerbahçe'nin 3-2'lik zaferiyle biten maçta Livakovic önce maç içerisinde çene ve boğaz bölgesine gelen maddeler ile yaralanmıştı. Kendisinin tedavisinin yapıldığı sırada ise bir kez daha yaralayıcı maddeler sahaya atılmış ve Hırvat kaleci çok büyük bir sakatlıktan son anda kurtulmuştu.

Livakovic Fenerbahçe'den Ayrılacak Mı 

Bu yaşananlardan sonra Livakovic'in Türkiye'de ki futbol ortamının güvensizliğini sebep göstererek takımdan ayrılması gündeme gelmişti. Henüz Hırvat kaleci tarafından bu konuda yapılan bir açıklama yok fakat Livakovic'in sosyal medya paylaşımlarına ve takıma karşı göstermiş olduğu aidiyet duygusuna bakarsak kendisinin Fenerbahçe'de kalacağını düşünmekteyiz.

Livakovic Milli ara sonrası Fenerbahçe'ye dönecek mi?

Livakovic hakkında ki iddialardan bir diğeri ise milli takım kampına giden oyuncunun kamptan geri dönmeyeceği idi. Bu da muhtemelen dedikodudan öteye gitmeyecek bir iddia olarak karşımıza çıkıyor. 

Malatya Akçadağ'da 3.8 Büyüklüğünde Deprem! Malatya Akçadağ'da 3.8 Büyüklüğünde Deprem!

Hırvatistan Milli takımı bugün Tunus ile karşı karşıya gelecek. Bu karşılaşma için Milli takım kampında olan Livakovic muhtemelen Milli ara sonrasında Fenerbahçe'ye dönecektir.

Livakovic Milli Ara Sonrası Fenerbahçe'ye Dönecek Mi

Livakovic'in bu sezon performansı nasıl?

Sezon başında büyük uğraşlar sonucunda Altay Bayındır yerine transfer edilen Hırvat file bekçesi genel olarak az hata yapan fakat Fenerbahçe forması ile çok üstün bir oyunda ortaya koayamayan bir kaleci olarak karşımıza çıkıyor.

Birkaç maçta maç alan kurtarışlar yapsada henüz beklenen büyük kaleciliği sahaya koyamayan Livakovic bu sezon Fenerbahçe forması ile toplam 27 maça çıktı. Çıktığı maçlarda 24 gol yiyen Hırvat file bekçisi 11 maçta ise kalesini gole kapattı.

Livakovic bu sezon ligde % 68 kurtarış yüzdesi ile oynuyor. Bu alanda lig lideri olan Muslera ise % 80 ile çok başarılı bir grafik ortaya koyuyor.

Kaynak: Enes Kocatürk-Abdullah Akar