Kaş Aquapark Hotel, 1989 yılında açılan ve 2014 yılında kapanan 5 yıldızlı bir oteldi. Bu yazımızda Kaş Aquapark hotel neden kapandı? Kaş aquapark hotel sahibi kimdir? gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Aslanağzı hecelerine nasıl ayrılır? TDK Aslanağzı hecelerine nasıl ayrılır? TDK

Kaş Aquapark hotel neden kapandı? Kaş aquapark hotel sahibi kimdir? İşte cevaplar...

Kaş Aquapark hotel neden kapandı Kaş aquapark hotel sahibi kimdir 3

Kaş Aquapark hotel neden kapandı?

Kaş Aquapark hotel neden kapandı Kaş aquapark hotel sahibi kimdir 2

Kaş Aquapark Hotel, 1989 yılında açılan ve 2014 yılında kapanan 5 yıldızlı bir oteldi. Otelin neden kapandığına dair kesin bir bilgi bulunmuyor, ancak bazı kaynaklar otelin, turizm sektöründeki durgunluk, maliyetlerin artması ve tesisin eski ve bakımsız olması nedeniyle iflas ettiğini iddia ediyor.

Kaş Aquapark hotel neden kapandı Kaş aquapark hotel sahibi kimdir 2 (1)

Kaş aquapark hotel sahibi kimdir?

Otelin sahibi de net olarak bilinmiyor, ancak otelin web sitesinde yer alan bilgilere göre otel, Kaş Turizm İşletmeleri A.Ş. adlı bir şirket tarafından işletiliyordu. 2013 yılında bu şirketin yönetim kurulu üyelerinden biri Funda Güngör Akpınar’dı. Belki de o, 2014 yılında da aynı görevi sürdürmüştür.

Funda Güngör Akpınar kimdir?

Kaş Aquapark hotel neden kapandı Kaş aquapark hotel sahibi kimdir 4

Funda Güngör Akpınar, siyaset, akademi ve girişimcilik alanlarında faaliyet gösteren bir kişidir. Ekonomi eğitimini ODTÜ’de tamamlamış ve psikoloji alanında doktorasını New York Üniversitesi’nde yapmıştır. 2018 yılında İYİ Parti’den İstanbul milletvekili adayı olmuş, ancak seçilemediği bilinmektedir. Şu anda Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştığı bilinmektedir. Çocuk gelişimi ve Montessori eğitimi konularında uzmanlaşmıştır. Kidokit ve Mutlu Panda Montessori Anaokulu adlı iki kurumun kurucu ortağıdır. Ayrıca Kaş Turizm İşletmeleri A.Ş.'nin eski yönetim kurulu üyesidir.

Kaynak: Hatice Zeybek