Sosyal medyanın en çok indirilen uygulamaların biri de instagram'dır. İnstagram uygulaması ile ilgili merak edilen sorulardan biri de instagram keşfette çıkmak istemiyorum ne yapmalıyım? sorusu olmuştur. İnstagram platformunda hesabınız gizli değilse attığınız fotoğraflar ve videolarla keşfete çıkabilirisiniz.

Birçok kişi instagram keşfetinde bulunmak istemiyor ya da instagram arama motorunda adının çıkmasının istemiyor. Bu gibi durumlarda hesabınızı gizleyebilirsiniz. Eğer İnstagram hesabınızı gizlerseniz fotoğraf ve videolarınız keşfete düşmez. Hesabınız gizli olduğu için sadece sizi takip eden kişiler tarafından attığınız videolar ve fotoğraflar gözükür. 

Dursun Özbek hangi partili? Dursun Özbek hangi partili?

İnstagram arama motorlarında çıkmak istemiyorsanız sizler için 5 öneri ile geldik. Şu adımlardan birini kullanabilirsiniz;

1- Profilinizi Gizleyiniz;

İnstagram platformunda çoğu kişinin profili açıktır. Bu sayede arama motorlarında ya da keşfette çıkabilirisiniz. Eğer profilinizin keşfette çıkmasını istemiyorsanız profilinizi gizlemeninizi öneririz. Profilinizi gizlemek için instagram ayarlar bölümünden gizlilik sekmesine tıkladığınızda ''profilimi gizli yap'' butonunu aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. 

Instagram Arama Motorunda Çıkmak Istemiyorum Ne Yapmalıyım Instagramda Bulunmamak Için Ne Yapılır

2- Gönderilerinizi Gizleyin;

İnstagram keşfette gönderilerinizin çıkmasını çoğu kişi istemiyor. Peki, bu durumda ne yapmalısınız. Öncelikle Gönderilerinizi gizleyebilirsiniz. Gönderilerinizi gizlediğiniz taktirde profiliniz açık olsa dahi sizi sadece takip edenler gönderilerinizi görebilir. İnstagramda göndei gizlemek oldukça basittir. Gönderilerinizin her birini istediğiniz taktirde görünür veya gizleyebilirisiniz. İnstagramın bu özelliği sayesinde her fotoğraf ve video için gönderi gizliliği yapma imkanınız var. 

Foroğraf ve videolarınızı istediğiniz zaman arşivleyip istediğinizde arşivde kaldırıp profilde gözükme imkanı sağlayan instagramın bu yeni özelliği birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Gönderilerinizi gizlemek için şu adımları takip etmeniz yeterli olcaktır. 

  • İnstagram uygulamasına giriş yaptığınızda profilinize tıklayınız.
  • Profilinizde herhangi bir fotoğraf ve videonun üst kısmında bulunan üç nokta işaretine tıklayarak arşivle diyebilirsiniz.

Bu sayede arşivlediğiniz fotoğraf ve videolar instagram profilinizde gözükmez. Ayrıca arşivlediğiniz fotoğraf ve videoları istediğiniz taktirde arşivden çıkarabilirsiniz. 

Instagram Arama Motorunda Çıkmak Istemiyorum Ne Yapmalıyım Instagramda Bulunmamak Için Ne Yapılır (1)

3- Etiket, Konum Bilgilerinizi Kaldırın;

İnstagramda arama motorlarında veya keşfette çıkmak istemiyorsanız etiket veya konum bilgilerini gizlemelisiniz. Bir arkadaşınız sizi etiketlediğinde profilinizde gözükmesini istemiyorsanız, etiketi kaldırıpğ profilinizden gönderiyi gizleyebilirsiniz. Eğer konumu yazdığınızda keşfette çıkıyorsanız konumu kaldırmanız yeterli olacaktır. 

Etiketi kaldırmak için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

  • İnstagram profilinize girin etiketlendiğiniz gönderinin üzerindeki üç noktaya tıklayınız.
  • Karşınıza çıkan etiketleri düzenleyin kısmına tıklayıp, karşınıza çıkan ''beni gönderiden gizle'' ya da '' etiketi kaldır'' seçeneğinden birine tıklayarak profilinizde gözükmesini engelleyebilirsiniz.

Instagram Arama Motorunda Çıkmak Istemiyorum Ne Yapmalıyım Instagramda Bulunmamak Için Ne Yapılır (2)

4- Kullanıcı Adınızı Değiştirin;

İnstagramdaa adınızın arama motorunda gözükmesini istemiyorsanız adınızı değiştirmenizi öneririz. Eğer İnstagramı farklı bir isimle kullanmaya başladığınızda, instagram arama motorunu gerçek isminizi yazdığınızda çıkmaz. Kullanıcı adınızı değiştirirerek instagam kullanmaya devam ederseniz arma motorunda adınızın çıkmasını önleyebilirsiniz. Bu sayede sizi bulmak isteyen kişiler arama motoruna adınızı yazdığında szi daha zor bulmasını sağlayacaktır. 

İnstagramda adınızı değiştirmek için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • İnstagram uygulamasını açıp profilinize girin.
  • Profil düzenle seçeneğine tıklayarak devam edin.
  • Kullanıcı adı kısmına yeni bir kullanıcı adınızı girin ve profilinizi kaydedin.

Bu sayede instagram arama motorunda sizi bulmak daha da zorlaşacaktır. 

Instagram Arama Motorunda Çıkmak Istemiyorum Ne Yapmalıyım Instagramda Bulunmamak Için Ne Yapılır (3)

5- İnstagram Kullanmayı Bırakın;

İnstagram da arama motoru ve keşfette çıkmaktan çok rahatsız oluyorsanız instagram kullanmayı bırakmalısınız. İnstagramı bırakırsanız, arama motorunda veya keşfette çıkmanız imkansızdır. İnstagram hesabını dondurup veya silebilirsiniz. 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz 5 önerilerde birini uygulamanız instagramda arama motoru veya keşfette çıkmanıza engel olacaktır. ''Instagram arama motorunda çıkmak istemiyorum ne yapmalıyım? Instagramda bulunmamak için ne yapılır?'' Gibi sorularınızın cevaplarını yukarıda maddelendirdik. Eğer arama motoru ve keşfette çıkmak istemiyorsanız 5 öneriden herhangi birini uygulamanız yeterli olacaktır. 

Kaynak: Haber Merkezi