S-400 Çalışıyor mu? S-400 Türkiyede aktif mi? S-400 Çalışıyor mu? S-400 Türkiyede aktif mi?

Öne çıkan Holdingler arasında olan Hayat Kimya İnsanlar tarafından oldukça merak edilmeye başlandı. Bir çok vatandaş tarafından araştırılan Hayat holding kimin ? sorusu oldukça merak konusu oldu. Hayat Kimya kimin? Hayat Kimya sahipleri kim nereli? Sizler için cevapladık.

Hayat Kimya kimin? 

Hayat Kimya, 1937’de temelleri atılan ve bünyesinde temizlik ile hijyen ürünleri sunan çeşitli markaları barındıran Hayat Holding bünyesinde faaliyet gösteren bir şirkettir.Hayat Holding firması köklü bir tarihe ve sağlam bir yapıya sahip olduğu bilinmektedir.

Hayat Holding Günümüzde oldukça başarılı şirketler arasındadır. Onu şu anki başarısına getirenlerden biri Yönetim Kurulu Başkanı olan Ahmet Yahya Kiğılı'dır. Kiğılı,1987 yılında Hayat Kimya A.Ş.'yi kurarak hızlı tüketim ürünleri katogorisinde sektöre giriş yapmayı başarmıştır.

Hayat Kimya Kimin Hayat Kimya Sahipleri Kim Nereli (1)

Bu sektöre giriş yapmasıyla birlikte eline geçen diğer fırsatlarıda değerlendirmeyi başarmıştır. Şirketin günümüzdeki yerine bakarsak eğer önde gelen şirketler arasında gelmektedir.

1937 yılında Yahya Kiğılı tarafından kimya alanındaki yatırımlarla kurulan Hayat Holding, zaman içinde 1969’da Ağaç Grubu (Kastamonu Entegre) ve 1987’de Tüketici Grubu (Hayat Kimya) olarak iki ana sektörde faaliyetlerine başlamıştır.

Hayat Kimya Kimin Hayat Kimya Sahipleri Kim Nereli (2)

Dünya çapında yaklaşık 17.000 çalışanı ile Hayat Holding; Hayat Kimya, Kastamonu Entegre ve Limaş gibi çeşitli sektörlerde 41 farklı şirketi bünyesinde bulundurmaktadır. Holding, 13 ülkede yer alan 29 üretim tesisinde gelişmiş teknolojiler kullanarak ürettiği 39 Türk markasını global pazarda tüketicilere ulaştırmaktadır.

Hayat Holdingin sahibi kim?

 Hayat holding'in sahibi Yönetim Kurulu Başkanı olan Ahmet Yahya Kiğılı'dır

Kaynak: Haber Merkezi