Dünya üzerinde yaşamın nasıl başladığına dair gizemlerden birini açığa çıkaran Furkan Öztürk, gündeme bomba gibi düştü. Genç Türk fizikçinin bu keşfi dünya çapında ses getitirken birçok insan, Furkan Öztürk'ün hayatı merak etti. Furkan Öztürk annesi ve babası kimdir? Furkan Öztürk hangi lise mezunu? İşte detaylar..

Furkan Öztürk'ün annesi ve babası kimdir?

Furkan Öztürk'ün 4 milyar  yıl önce dünyanın nasıl başladığına dair keşfi, bilim dünyasında heyecanlandırıcı bir keşif olarak görülmüştür.Türkiye'nin gururu olan genç fizikçinin keşfi,Nobel ödüllü bilim insanı Jack Szostak tarafından "çığır açıcı" olarak tanımlandı.

Furkan Öztürk Annesi Ve Babası Kimdir Furkan Öztürk Hangi Lise Mezunu (1)

Yaptığı keşif ile bilim dünyasının gizemlerinden birine ışık tutan  Öztürk'ün babası da bilim insanı olduğunu biliyor muydunuz?

Furkan Öztürk, Sakarya Üniveristesi Tıp Fakültesi Girişimsel Radyoloji Dalı başkanı alanında bilim insanı olan, Prof. Dr. Mehmet Halil Öztürk'ün oğludur.

Furkan Öztürk Annesi Ve Babası Kimdir Furkan Öztürk Hangi Lise Mezunu (2)

Ülkemizin önde gelen bilim insanın oğlu olan Furkan Öztürk'ün, böylesine başarıla imza atması çokta şaşırtıcı olmasa gerek.

Furkan Öztürk hangi lise mezunu?

Bilim dünyası açısından önemli bir keşif yapan,Furkan Öztürk'ün hangi liseden mezun olduğuna gelin birlikte bakalım.

Furkan Öztürk lise eğitiminini, Trabzon Yomra Lisesinde tamamlamıştır. Liseden mezun olduktan sonra üniversite sınavında derece yapan Furkan Öztürk, Bilkent Üniversitesinde burs kazanmıştır.   Küçüklüğünden beri bilime ilgisi olan Furkan Öztürk, yüksek linsans için Harvard Üniversitesini kazanmıştır.

Furkan Öztürk Annesi Ve Babası Kimdir Furkan Öztürk Hangi Lise Mezunu (3)

Bileknt Üniversitesin'de eğitmini sürdürken yurtdışında yüksek linsan yapmayı hedefleyen Öztürk, ilgilendiği alanla ilgili çalışan kişilerin Türkiye'de bulunmadığını fark edince farklı bir ğlekede eğitim almanın onu daha fazla geliştireceğini düşünmüştür.

Bu sebeple stajlarını yurt dışında yaparak, başka ülkelerdeki hocalarla bağlantılar kurmuştur. Kurduğu bağlantılardan referans mektupları alan, Öztürk Harvard Üniversitesi'ne girmeyi başarmıştır.

Furkan Öztürk Annesi Ve Babası Kimdir Furkan Öztürk Hangi Lise Mezunu (4)

Dünyanın en prestijili okullarından biri olan Harvard Üniversitesi'nde staj yapma şansını elde eden Furkan Öztürk, bu şansı en iyi şekilde kullanmayı başarmıştır.

İsviçre'deki çalışmları sayesinde Harvard üniversitesine başvururken çok fazla zorlanmamıştır. Stajı kabul olan Furkan Öztürk , Harvar üniversite'ndeki stajını başarılı  bir şekilde tamamlamıştır.


.

Dünyanın En İyi Ekmeği Türkiye'den Çıktı! Dünyanın En İyi Ekmeği Türkiye'den Çıktı!

Kaynak: haber merkezi