Arka Sokaklar Hüsnü Çoban diziden ayrılıyor mu? Hüsnü Çoban'ın tayini nereye çıktı? Arka Sokaklar Hüsnü Çoban diziden ayrılıyor mu? Hüsnü Çoban'ın tayini nereye çıktı?

Orphan: First Kill, David Coggeshall tarafından yazılan, David Leslie Johnson-McGoldrick ve Alex Mace'in hikayesine dayanan, William Brent Bell tarafından yönetilen , 2022 yapımı bir Amerikan psikolojik korku filmidir. 2009 yapımı Orphan filminin ön filmidir. Bugün Beyaz TV'de yayınlanacak olan film ile ilgili ayrıntıları haberimizde derledik...

Evdeki Düşman: Başlangıç (Orphan: First Kill) filminin konusu ne? 

Ocak 2007'de, hipopituitarizm adı verilen ve kendisine 9 yaşında bir çocuk görünümü veren nadir bir hormonal bozukluğa sahip olan 31 yaşındaki Estonyalı psikiyatri hastası Leena Klammer, bir kadını baştan çıkarıp öldürerek Saarne Enstitüsü'nden bir kaçış düzenler. Anna adında bir sanat terapistinin arabasında nöbet tutuyor ve saklanıyor. Anna'nın evine girip onu öldürdükten sonra Leena, kayıp Amerikalı kızları arar ve 2003 yılında kaybolan zengin bir aileden gelen Esther Albright kızına çarpıcı bir benzerlik taşıdığını fark eder. Daha sonra kayıp bir kız kılığına giren Leena'ya yaklaşılır. Bir Rus polis memuru tarafından, ebeveynlerinin Amerika Birleşik Devletleri'nde olduğunu iddia ederek kendisini "Esther" olarak tanıtıyor.

Evdeki Düşman Başlangıç (Orphan First Kill) Filminin Konusu Ne Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (4)

Darien, Connecticut'ta , o zamandan beri kızlarının ortadan kaybolmasıyla yüzleşen zengin sanatçı Allen Albright ve eşi Tricia, Dedektif Donnan tarafından "Esther"in bulunduğu yönünde bilgilendirilir. Tricia , Esther ile "yeniden bir araya geldiği" Moskova'daki ABD büyükelçiliğine gider . Tricia, Esther'i eve getirir ve Esther'in büyükannesinin ölümünü unuttuğunu ya da resim yapma becerilerinin kaybolma öncesine göre çok arttığını fark ettiğinde hemen şüpheye kapılır. İkisi de resim becerileri konusunda yakınlaşmaya başladıktan sonra Leena, Allen'a aşık olur ve onu Tricia'dan ayırmaya çalışır.

Evdeki Düşman Başlangıç (Orphan First Kill) Filminin Konusu Ne Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (5)

Tricia ve Allen, Tricia'nın ev sahipliği yaptığı bir yardım galasına katılırken Donnan eve gelir ve Esther'in odasından üzerinde Leena'nın parmak izlerinin bulunduğu bir vinil plak çalar. Leena'nın onu takip ettiğinden habersiz onu evine geri götürür ve eşleşme olmadığını bulmak için parmak izlerini analiz eder. Leena, Leena'yı takip eden Tricia gelmeden önce Donnan'a saldırır ve onu defalarca bıçakladı. Tricia, Leena'yı durdurmak yerine silahla Donnan'a ateş açar ve onu öldürür. Tricia, Leena'nın, dört yıl önce ağabeyi Gunnar'la bir tartışma sırasında ölen ve Tricia'nın Allen'ın bilgisi olmadan örtbas ettiği Esther olmadığını bildiğini açıklar. Tricia, Leena'yı yalnızca Allen'ı tekrar mutlu etmek için karşıladığını ve işbirliği yapmayı reddederse onu Donnan'ı "öldürmek" suçundan yetkililere ihbar edeceğini açıklıyor. Leena, gerçek kimliğini Tricia'ya açıklar ve ikisi daha sonra Donnan'ın cesedini, gerçek Esther'in gömüldüğü bir bodrum ambarına atar ve polis karakoluna sahte bir e-posta göndererek onun ortadan kaybolmasını bir tatil gezisi olarak çerçeveler.

Evdeki Düşman Başlangıç (Orphan First Kill) Filminin Konusu Ne Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (3)

Tricia sonunda anlaşmayı fesheder, ancak "Esther"in tekrar ortadan kaybolmasının çok şüpheli olacağını fark eden Tricia ve Gunnar, Allen'ın huzurunda Leena'nın hâlâ "Esther" olduğunu iddia eder. Daha sonra Tricia, akşam yemeği sırasında Leena'yı zehirlemeye çalışır, ancak Leena, Tricia'yı ölü bir fare smoothie'siyle besleyerek misilleme yapar (fare, Leena'nın zehirli yemeğini yemekten ölmüştür). Ayrıca Tricia ve Gunnar'ı demiryolu raylarına itmeye çalışır ancak gelen bir yolcu tarafından durdurulur. Allen bir sanat galerisi sergisindeyken Leena, Tricia'nın arabasını çalarak kaçmaya çalışır, ancak kısa süre sonra bir polis memuru tarafından bulunur.

O gece Leena, Albright'ın evine geri getirilir ve Tricia ile Gunnar sonunda Leena'yı tamamen öldürmeye karar verir. Tricia intihar girişiminde bulunur, ancak Leena direnir ve Gunnar onu merdivenlerden aşağı atmadan önce kaçar. Eve dönmekte olan Allen'dan gelen bir telefonla dikkatleri dağılan Tricia ve Gunnar, ortadan kaybolan Leena'yı arar. Gunnar sonunda Leena'yı sanat odasında bulur ancak Leena, Gunnar'ı tatar yayı ile vurur ve ardından eskrim kılıcıyla onu bıçaklayarak öldürür . Öfkeli Tricia ve Leena mutfakta kavga eder, bu sırada yanlışlıkla evi ateşe verir ve Allen eve döndüğünde ikili çatıya kaçar.

Evdeki Düşman Başlangıç (Orphan First Kill) Filminin Konusu Ne Oyuncuları Kim Ne Zaman Çekildi (1)

Tricia ve Leena ikisi de kayar ve sonunda çatıya yapışarak Allen'a onları kurtarması için yalvarırlar; Leena, Tricia'nın kendisine saldırdığını iddia eder ve Tricia, Leena hakkındaki gerçeği açıklamaya çalışır. İkisini de kurtaramayan Allen, "Esther"e yardım etmeyi seçer ve Tricia'nın kontrolünü kaybetmesine ve düşerek ölmesine neden olur. Allen daha sonra Leena'nın yüzünü kontrol eder ve bu da sahte dişlerinin düşmesine neden olur. Kendisinin Esther olmadığını anlayan Leena, bunu onlar için yaptığını söyleyerek kendini savunmaya çalışır ve aynı zamanda ona olan aşkını da itiraf eder. Allen ona canavar diyor ve öfkeli Leena'nın onu yanlışlıkla çatıdan itmesine neden oluyor. Leena daha sonra tekrar Esther gibi giyinir ve yüzündeki kanı temizledikten sonra yanan evi terk eder.

Evdeki Düşman: Başlangıç (Orphan: First Kill) filminin fragmanı

Evdeki Düşman: Başlangıç (Orphan: First Kill) filminin oyuncuları kim?

Filmin oyuncuları şunlardır:

 • Isabelle Fuhrman Esther / Leena rolünde
 • Julia Stiles Tricia Albright rolünde
 • Rossif Sutherland Allen Albright rolünde
 • Hiro Kanagawa Dedektif Donnan rolünde
 • Matthew Finlan Gunnar Albright rolünde
 • Samantha Walkes, Dr. Segar rolünde
 • Dave Brown Dr.Novory rolünde
 • Lauren Cochrane Memur Leahy rolünde
 • Anna rolünde Gwendolyn Collins
 • Alec Carlos Mike rolünde
 • Jade Michael Madison rolünde

Evdeki Düşman: Başlangıç (Orphan: First Kill) filmi ne zaman çekildi?

Ana çekimler Kasım 2020'de Winnipeg'de başladı ve aynı yılın 11 Aralık'ında tamamlandı. Yapım ekibi, Fuhrman'ın Esther'i CGI özel efektlerini kullanmadan yeniden canlandırmasına olanak sağlamak için makyaj ve zorla perspektif çekimlerin bir kombinasyonunu kullandı. İki kadın çocuk oyuncu da Fuhrman'ın vücut dublörlüğünü yaptı. Fuhrman ayrıca senaryoya adı geçmeyen katkılarda bulundu.

Kaynak: Haber- Hatice Zeybek