Seçil Erzan adlı özel bir bankanın yöneticisinin dolandırıcılık suçlamaları sonrasında, banka hakkında takipsizlik kararı alındı. Bu durum üzerine banka, eski futbolcular Selçuk İnan, Emre Çolak ve Emrah Çolak ile Mert Çetin hakkında harekete geçerek, tefecilik, nitelikli dolandırıcılık ve vergi kaçakçılığı iddialarıyla suç duyurusunda bulundu.

Özel bir bankanın İstanbul Büyükdere Şube Müdürü Seçil Erzan’ın, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera gibi kişilere yüksek faizle dolandırıldığı iddiasıyla başlatılan soruşturmada, savcılık bankanın yönetim kurulu üyelerine takipsizlik kararı verdi.

Takipsizlik kararının ardından banka eyleme geçti

Müşteki futbolcular Selçuk İnan, Emre Çolak ve Emrah Çolak ile Galatasaray’ın eski tercümanı Mert Çetin hakkında, tefecilik, nitelikli dolandırıcılık, vergi kaçakçılığı ve banka itibarının zedelendiği iddiasıyla suç duyurularında bulundu.

Tokat'taki korkunç kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu Tokat'taki korkunç kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu

Suç duyurusunda belirtilen kişilerin, ABD dolarına yıllık basit yüzde iki binlere varan oranda aşırı faiz beklentisiyle bir saadet zinciri oluşturdukları iddia edildi.

Kaynak: Haber Merkezi