Erdoğan'dan Emekli maaşları ile ilgili flaş açıklama! Erdoğan'dan Emekli maaşları ile ilgili flaş açıklama!

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, emeklilere en az 8 bin TL’lik bir artış yapılması ve en düşük emekli maaşının 17.500 TL olması gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hazine konusunda “Merak etmeyin” şeklindeki güvence verici sözlerinden yola çıkarak, emeklilere seyyanen bir zam yapılmasının önemini vurguladı.

Emeklilere Seyyanen Zam Şart

Erdursun, emeklilere sunulan enflasyon zammının yetersiz kaldığını belirtti ve ek bir zam yapılmasının gerekliliğini dile getirdi. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son açıklamalarının bu konudaki beklentileri daha da artırdığını ifade etti.

Seyyanen Zam En Az 8 Bin TL Olmalı

Erdursun, TV100’deki bir programda emeklilere yapılacak zam oranını ele aldı. Emeklilere en az 8 bin TL’lik bir artış yapılmasının önemini vurguladı ve en düşük emekli maaşının 17.500 TL olması gerektiğini belirtti.

Erdoğan Müjde Vermişti

Erdursun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen hafta Beştepe’deki muhtarlarla yaptığı “Merkez Bankası rezervlerimizle ilgili son müjdeyi de sizinle paylaşmak istiyorum.” ifadesine atıfta bulundu.

“Erdoğan geçen hafta endişelenmeyin, kasamız tıklım tıklım dolu dedi. Eğer öyleyse, biz de rahat edelim.” diyerek, emeklilere verilecek olan miktarın yükseltilmesi talebinde bulundu. “Aylıkların, seyyanen artış ve refah payıyla birlikte yükseltilmesi” gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Haber Merkezi