Kamuoyunun yakından tanıdığı, çok farklı kulvarlardan olmalarına rağmen dostlukları bilinen iki isim, sürpriz bir şekilde bir araya geldi.Cübbeli Ahmet Hoca, Fenerbahçe'nin efsane başkanı Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti. Ziyaret, Yıldırım'ın daveti üzerine gerçekleşti. Peki Cübbeli Ahmet Hoca Aziz Yıldırım ile ne konuştu? Cübbeli Ahmet Hoca ve Aziz Yıldırım ortak noktası nedir? İşte haberimizin detayları...

Cübbeli Ahmet Hoca Aziz Yıldırım ile ne konuştu?

Cübbeli Ahmet Hoca Aziz Yıldırım'ın daveti üzerine kendisini ziyaret etti. Twitter yani X platformunda Cübbeli Ahmet Hoca'nın sayfasını yönetler şu şekilde devam etti: 

Mecliste diğer bazı müşterek dostlar da hâzır bulundu. Beş saat kadar oturdular. Birçok önemli konuları konuştular. Mecliste hâzır bulunan evvelce devlet işlerinde hizmeti geçmiş bazı kimseler Cübbeli Ahmet Hoca’ya: “Sizin Selefî-Vehhâbî ve İŞİD hakkındaki öngörüleriniz ve uyarılarınız ayrıca İran, Şîa ajanlarının Türkiye’deki tahrîbâtı ile ilgili reddiyeleriniz, bir de Türkî Cumhuriyetlerdeki Selefî-Vehhâbî sorununa karşı çabalarınız ve özellikle Sûr içindeki Ekümenik projesine karşı direnişiniz, birçok kurum ve kuruluş tarafından takdirle takip edilmektedir. Maalesef bu husûsların tümünde insanları aydınlatacak ilim adamları yok denecek kadar azalmış olduğu için bu husûslarda hizmetleriniz önem arz etmektedir.

Veba husûs FETÖ hareketine karşı, dinler arası diyaloğa karşı gösterdiğiniz çabalar gizli değildir. Bundan dolayı hizmetlerinizin devamını bekliyoruz.” şeklinde beyânlarda bulundular. Cübbeli Ahmet Hoca da onlara: “Bu meseleler önce din sonra vatanın bölünmemesi ve devletin bekasıyla ilgili husûslar olduğu için bütün hocaefendilerin bu konularda gayret etmeleri lazım ise de maalesef bedel ödemeyi göze alamayanlar ve düzenlerinin bozulmasını istemeyenler bu konulara girmedikleri için bir mânâda cenâze ortada kaldığından bu husûslardaki hassâsiyetimizi sürdürüyoruz.

Cübbeli Ahmet Hoca Aziz Yıldırım Ile Ne Konuştu Cübbeli Ahmet Hoca Ve Aziz Yıldırım Ortak Noktası Nedir (4)

5 büyüklüğünde deprem! 3 ilde hissedildi 5 büyüklüğünde deprem! 3 ilde hissedildi

Keşke böyle olmasaydı. Daha nice insanlar bu hizmetleri îfâ etseydi de biz onlara duâ ve destekte bulunsaydık. Ama çare yok, hem dînimizin; hem de Hanefî-Mâtürîdî çizgimizin muhâfazası, hem de vatan hâinlerine karşı teyakkuzda bulunarak onları teşhîr etme görevinin zorluğu altında eziliyoruz. Allâh-u Teâlâ’nın çok yardımını görüyoruz. Hak mutlaka galip gelecektir.” şeklinde yorumda bulundu.

Konuşmaların muhtevâsı bir cilt kitap olacak kadar yoğundu. Tabî ki hapishane hâtıralarını yâd ettiler. Koyu bir muhabbet neticesinde ayda bir buluşma kararı alarak ayrıldılar.

Bu vesîle ile Rabbimizden kıymetli başkanımız Aziz Yıldırım Beyefendi’ye iki cihan saâdeti, sıhhat-ü âfiyet ve devletimize, milletimize daha nice hayırlı hizmetler îfâ etmesi husûsunda muvaffakiyetler niyâz ederiz.

Cübbeli Ahmet Hoca ve Aziz Yıldırım ortak noktası nedir?

Cübbeli Ahmet Hoca ile Aziz Yıldırım aynı cezaevinde beraber kalmışlardır. Geçtiğimiz yıllarda Cübbeli Ahmet, Saygı Öztürk'ün "Aziz Yıldırım ile Metris'te beraber kaldınız. Ne konuşuyordunuz? Fenerbahçe'nin kazanması için dua ettiniz mi?" sorularına daha önce Trabzon'da söylediği, "Bu maçlara tutulmuşsunuz, yiyen de atan da anlaşmalı. Siz boşuna kavga ediyormuşsunuz" sözlerine Aziz Yıldırım'ın sinirlendiğini, hapse girince de kendisiyle yaşadığı diyaloğu, şöyle anlattı: 

Cübbeli Ahmet Hoca Aziz Yıldırım Ile Ne Konuştu Cübbeli Ahmet Hoca Ve Aziz Yıldırım Ortak Noktası Nedir (1)

Ben maç bilmem. Tam da Trabzon'da bir laf etmişim. Aziz Yıldırım da buna çok sinirlenmiş. Sonra hapse girer girmez gece vakti, o da revire çıkıp bağırdı, 'Hoca şike mike dersen, gelirsin görürsün gününü' dedi. Sert çıkış yaptı. Ben de 'Ne bileyim hangi takımsınız' dedim. Sonra çok muhabbetimiz oldu. 'Bu maçı kazanmamız lazım, biz şike yapmadık. Bu maçları kazanırsak çok iyi olacak' diyor. Ben de diyorum ki 'Ya rabbi bizim huzurumuz için, o da mutlu olsun' Onun hatırı için hacet namazı kıldım. Bana ne Fenerbahçe'den. Sonuç aldık. Ben secdedeyim, bağırıyorlar. Orada izleyenlerin hepsi Fenerbahçeli olmak zorunda, Beşiktaşlı da gol olunca seviniyor. Baktım iki kere ses geliyor. Gol atmışlar. Aziz Yıldırım 'Bu sefer tutturdun' dedi.

Kaynak: Haber- Hatice Zeybek