Arda Turan Türk futbol tarihinin en kariyerli oyuncuları arasında yerini alıyor. Arda Turan özellikle Barcelona transferini gerçekleştirdiğinde en pahalı Türk futbolcu ünvanını almıştı. 

Arda Turan ve kariyeri hakkında çok fazla soru soruluyor. Bu soruların başında ise Arda Turan Şampiyonlar Ligi kazandı mı ve hangi kupaları kazandı soruları geliyor. Bizde sizler için bu sorulara detaylı cevaplar vermeye çalıştık.

Arda Turan Şampiyonlar Ligi Kazandı Mı 1

Arda Turan Şampiyonlar Ligi kazandı mı?

Arda Turan'ın kariyeri birçok başarı ile dolu. Özellikle Atletico Madrid takımında çok iyi futbolcular çok büyük başarılar yakalayan Arda hakkında Şampiyonlar Ligini kazandı mı sorusu sık sık soruluyor. 

Arda Turan Şampiyonlar Liginde 2014 yılında final oynayan Atletico Madrid takımının bir parçasıydı. O maçta sakatlığı nedeniyle kadroda olmayan Arda Turan ve arkadaşları kupayı saniyeler ile kaçırdı.

Sergio Ramos'un uzatmaların sonunda bulduğu kafa golü ile Real Madrid Atletico karşısında maçı uzatmalara taşımış ve sonrasında da 4-1 kazanmayı bilmişti. Atletico Madrid'in tek golü ilk yarıda Uruguaylı kaptanı Diego Godin'den gelmişti. Real Madrid'e uzatmada kupayı getiren golleri ise Gareth Bale, Marcelo ve Cristiano Ronaldo kaydetmişti.

Arda Turan Şampiyonlar Ligi Kazandı Mı 2

Manisa'nın gururu Ravza Bodur'dan bronz madalya! Manisa'nın gururu Ravza Bodur'dan bronz madalya!

Arda Turan'ın Şampiyonlar Ligi kupası kazanamadığını öğrenmiş olduk. Gelin oyuncunun kazandığı kupalara bir bakış atalım...

Arda Turan hangi kupaları kazandı?

Kariyeri başarılarla dolu olan Arda Turan son yıllarda ülkemizden yetişip yurt dışında başarılı olan en önemli kariyerlerden birisi oalrak karşımıza çıkıyor. Arda Turan'ın hem Türkiye hem de İspanya kariyeri birçok başarı ile dolu.

Arda Turan'ın kazandığı kupaları bizde sizler için derledik. Arda Turan'ın kariyeri boyunca kazandığı kupalar ise aşağıdaki gibidir.

SEZON TAKIM KUPA
2002-2005 Galatasaray Türkiye Kupası
2007-08 Galatasaray Süper Lig
2008 Galatasaray Türkiye Süper Kupası
2012 Atletico Madrid UEFA Süper Kupa
2011-12 Atletico Madrid UEFA Avrupa Ligi
2012-13 Atletico Madrid Copa Del Rey
2013-14 Atletico Madrid La Liga
2014 Atletico Madrid İspanya Süper Kupası
2015 Barcelona FiFA Kulüpler Dünya Kupası
2015 Barcelona UEFA Süper Kupa
2015-16 Barcelona La Liga
2015-16 Barcelona Copa Del Rey
2016 Barcelona İspanya Süper Kupası

Arda Turan Şampiyonlar Ligi Kazandı Mı 3

Arda Turan 2011 yılında transfer olduğu İspanya'da adeta fırtına gibi esti diyebiliriz. Oyuncumuz kazandığı 10 kupa ülkemizde yetişip yurt dışına transfer olmuş futbolcularımız arasında en fazla kupa kaldıran isim olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Kaynak: Erdinç Alkan