Abdurrahman Akyüz'ün hayatı ve biyografisi araştırılmaya devam ediyor. Abdurrahman Akyüz kimdir? İşte detaylar haberimizde açıkladık...

Abdurrahman Akyüz kimdir?

1974-1975 yıllarında İstanbul’da bir lise öğrencisi, Uzakdoğu dövüş sanatlarına olan ilgisiyle Kung Fu eğitimi almakta ve aynı zamanda Sakarya Üniversitesi’nde öğrenim görmektedir. Refah Partisi’nin Türkiye çapında birçok yerel yönetimi kazanmasıyla, belediyecilikte hizmet anlayışı ve kalitesinde büyük değişiklikler yaşanmaya başlar. 1989’da Refah Partisi, Konya, Urfa, Van, Kahramanmaraş ve İstanbul’un Bahçelievler, Kağıthane, Tuzla, Esenler, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Kartal, Pendik gibi büyük ilçelerinde belediye başkanlıklarını kazanarak yerel yönetimde yeni bir çağ açar. Abdurrahman Akyüz, Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu’nun Başkan Vekilidir.

Kırbaçlanan futbolcu Hamdallah kim? Nereli? Suçu ne? Neden Kırbaçlandı? Kırbaçlanan futbolcu Hamdallah kim? Nereli? Suçu ne? Neden Kırbaçlandı?

Abdurrahman Akyüz  ne dedi? Neden disiplin kuruluna sevk edildi?

AKP ve Yeniden Refah Partisi arasında 31 Mart yerel seçimleri öncesinde yapılan iş birliği görüşmeleri sonuçsuz kaldı. YRP Genel Başkanı Erbakan, halkın ve parti teşkilatının bu seçimde bir ittifaka katılmayı tercih etmediğini söyleyerek Cumhur İttifakı’na katılmama kararı aldıklarını açıkladı. Parti, İstanbul için Genel Başkan Yardımcısı ve Necmettin Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz’ü aday olarak belirledi. Ayrıca, seçimlere kısa bir süre kala YRP MKYK Üyesi Abdurrahman Akyüz, merhum Necmettin Erbakan hayatta olsaydı Cumhur İttifakı’nın sürdürülmesini destekleyeceğini ifade etti.

Kendisinin milli duruştan yana olduğunu vurgulayan Abdurrahman Akyüz, şu ifadelerini kullandı;

"Şimdiye kadar Türkiye'nin faydasına kim çalıştı? Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan... Bu tartışılmaz bir gerçek. Geçen mahalli seçimlerde de biz İstanbul'da Binali Yıldırım'a destek vereceğimizi söyledik. Ancak Binali Yıldırım kazanamadı. İstanbul 5 sene bir kayba uğradı. Belediyecilik önemli bir konu. Spor açısından da önemli. Spor bu belediyeler aracılığıyla çok daha iyi gelişebiliyor, yayılabiliyor. Ben yine tarafım. Yeniden Refah Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi olarak da benim şahsi bir görüşüm var.

Geçen seneki seçimlerde biz Cumhur İttifakı içerisinde yer aldık. Hala bunu savunuyorum. Özellikle büyükşehirlerde ittifak olmalıydı. Ne yazık ki bu ittifak olmadı. Şu anki görüşüm belki buradan dönülebilir. Bu ittifakın devam etmesi, ettirilmesi, yeniden gözden geçirilmesi lazım. Özellikle İstanbul seçimleri için bunun çok gerekli olduğunu düşünüyorum. İstanbul, Türkiye'nin en büyük şehri. Hemen hemen Türkiye nüfusunun üçte birine yakın bir nüfusa sahip. Önemli bir şehir. Türkiye'nin lokomotifi, Türkiye'nin başını çekiyor ve Türkiye'nin kaderi İstanbul'da şekilleniyor. Onun için buraya milli görüş modeli bir belediye başkanının başkan olması gerekiyor."

Akyüz’ün ifadesine göre, Milli Görüş belediyeciliği alanında öncü isim Necmettin Erbakan’dır. Günümüzde ise bu belediyecilik anlayışının en önemli temsilcisi, Cumhur İttifakı lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olarak gösterilmektedir.

Akyüz şöyle devaam etti;

"Bundan dolayı bir siyasetçi olarak İstanbul'da Cumhur İttifakı adayının kazanmasından yanayım ve onun desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Tabii Yeniden Refah Partimiz olarak böyle bir karar alınmadı. Biz ne olursa olsun, ne pahasına olursa olsun, hiçbir karşılık beklemeden İstanbul'da bu desteği verelim düşüncesindeyim.

Yani bundan biz bir şey kaybetmeyiz. Aksine iyi bir hizmete vesile olmuş oluruz. Öte tarafta tabii bir söylemek gerekir. Bir CHP belediyeciliği var. Son beş yılda İstanbul'da herhangi bir hizmet göremedik. Milli Görüş belediyeciliği artık İstanbul'da unutuldu. Bunun yeniden canlanması açısından kazanacak aday olarak Murat Kurum'un kazanmasının hayırlı olacağını, şartsız olarak bizim de destek vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Partimiz tarafından da böyle bir karar alınması durumunda bunun yararlı olacağını düşünüyorum."

"Necmettin Erbakan hocam bugün yaşasaydı şüphesiz ki benim de söylediğim gibi Cumhur İttifakı'nın devam ettirilmesini isterdi. Hatta yani Cumhur İttifakı'nın içerisinde aktif rol alıp ekonomiyi de bugünkü zorluklardan kurtarmanın bir yoluna bakardı. İstanbul'da tabii ki Cumhur İttifakı'nın adayının kazanması için bir yol izlerdi. Kesinlikle ittifak içinde yer almamayı tercih etmezdi. Erbakan hocam olsaydı Murat Kurum'u belediye başkanı yapmamızı beklerdi. Murat Kurum 'Biz de Erbakan hocanın talebeleriyiz.' diyor. Bende Erbakan hassasiyeti var.

Genel Başkanımız Sayın Fatih Erbakan son dakikada böyle bir karar açıklarsa şaşırmam. İnşallah da öyle yapar. Bizim burada bir tavır takınmamız lazım. Bizim adayımızın geri çekilmesi de olabilir. Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum'u bir şekilde desteklemek gerekiyor. Bunu yaparsak tabanın gözünde de iyi bir izlenim olur. Kaybettiren tarafta olursak bu durumu çok hoş karşılamayacaklardır." ifedlerini kullandı.

Abdurrahman Akyüz 2020 yılında Wushu Federasyonu’nda yaşanan skandalla gündeme geldi. 

Türkiye Wushu Kungfu Federasyonu Başkan Yardımcısı Abdurrahman Akyüz’ün kızı Elif Akyüz, kurallara uymamasına karşın Türkiye Wushu Kungfu Şampiyonası’nda yarışmacı ve hakem olarak yer aldı. Annesi de dahil olmak üzere hakem heyetinin verdiği puanlarla şampiyonluğa ulaştı. Mevcut kurallar, bir sporcu hakemlik yaptıysa, takip eden bir yıl boyunca hiçbir yarışmaya katılamayacağını belirtiyor. Eğer katılırsa, ceza alması gerekiyor.

Kaynak: haber merkezi