Dini sohbetleri ile tanınan ve çeşitli programlara katılarak yorumculuk yapan Yusuf Kavaklı uzun süredir zorlu bir hastalıkla da mücadele etmişti. Sosyal medyada 80 bine yakın takipçisi bulunan Yusuf Kavaklı hoca kullandığı ağır ilaçlar nedeniyle saçlarında dökülme olduğunu belirtmişti. Peki, Yusuf Kavaklı hoca kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Katıldığı programlarda yaptığı dini sohbetlerle geniş kitleler tarafından tanınan Yusuf Kavaklı hoca önemli bilgi birikimini aktarmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz yıllarda ağır bir hastalık süreci de geçiren Kavaklı hoca dönem dönem ekranlarda yer almayı sürdürüyor. İşte Kavaklı hocanın hayatıyla ilgili bilgiler…

Öznur Korkmaz kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Öznur Korkmaz ne iş yapıyor? Öznur Korkmaz kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Öznur Korkmaz ne iş yapıyor?

Yusuf Kavaklı kimdir?

Kavaklı, 1946’da Sivas’ta doğdu. Köyündeki ilkokulu bitirdikten sonra, 1970’te İstanbul İmam-Hatip Lisesi’ni, 1974’te de İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nü tamamladı.

1966 yılında 24 Ağustos’ta Eyüp Müftülüğü’ne bağlı Bayrampaşa Kartaltepe Çift Şerefeli Cami’de İmam-Hatip olarak göreve başladı.

1975 yılında 17 Aralık’ta Bayrampaşa endüstri meslek lisesine Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak atandı ve 1977 yılının Temmuz ayında Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi’ne nakledildi.

1977’den 1979’a kadar Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi’nde Öğretmen ve Müdür yardımcısı olarak çalıştı.

1979 yılının 1 Ağustos’undan 1980 yılının 30 Kasım’ına kadar Ankara-Mamak-229.piyade alayında yedek subay olarak askerlik hizmetini yerine getirdi.

Askerlikten sonra Diyanet İşleri Başkanlığı’nın denetçi sınavına girdi ve 1981’de İstanbul Bakırköy müftülüğüne murakıp olarak atandı.

1982’de Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Belçika’ya Din Dersi Öğretmeni olarak gönderildi. Belçika’da 1982’den 1986’ya kadar din dersi öğretmenliği yaptı. Belçika’da iken 1984’ten 1986’ya kadar Tercüman Gazetesi’nin Avrupa baskısında her hafta “cuma sohbetleri” adlı yazılar yazdı.

 Yusuf Kavaklı hastalığı nedir? Yusuf Kavaklı kanser mi?

Yusuf Kavaklı hoca, geçtiğimiz yıllarda yayın esansında ağır bir ilaç kullandığını, bu nedenle saçlarının dökülmeye başladığını açıkladı. Kavaklı'nın bu açıklamasından sonra Nur Viral göz yaşlarını tutamamıştı.

_Yusuf Kavaklı hastalığı nedir Yusuf Kavaklı kanser mi Yusuf Kavaklı kimdir kaç yaşında (1)

Yusuf Hoca'nın ağır bir hastalıktan tedavi gördüğü bu şekilde anlaşıldı. Kavaklı Hoca, hastalığı için, "Kolay ama bir kısım riskleri var" dedi. Nur Viral, "Evet hocamız bir sağlık mücadelesi var, hepinizden hocamız için dua bekliyoruz" dedi. Yusuf Kavaklı hocanın tedavisi Çapa Tıp Fakültesi'nde tedavi edildi. Şuanda bir sağlık durumu bulunmuyor.

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek