Büyükşehir Belediyesi'nden üreticilere kasa desteği Büyükşehir Belediyesi'nden üreticilere kasa desteği

Çölyaklı, otizmli ve down sendromlu bireyler için sosyal bir proje başlatan Yunusemre Belediyesi, Çölyak ve Organik Beslenme Derneği ile işbirliği yaptı. Proje için Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye yetki verdi.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi liderliğinde Yunusemre Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı gerçekleşti. Toplantıda 30 madde ele alındı ve Manisa Çölyak ve Organik Beslenme Derneği ile işbirliği yapılacak bir sosyal proje için Başkan Çerçi’ye protokol imzalama yetkisi verildi. Proje hakkında Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı ve Dernek Başkanı Halim Şivecan bilgi paylaştılar. Bu proje sayesinde çölyaklı, otizmli ve down sendromlu bireylerin sosyalleşmesi amaçlanıyor.  Fen İşleri Müdürü Fuat Balcı projeye ilişkin bilgi verirken, Dernek Başkanı Halim Şivecan da söz alarak çalışmanın kendileri için önemini anlattı. Şivecan, “Çölyak ve Organik Beslenme Derneği olarak pek çok kez birlikte çalıştık. Hepinizin desteğini gördük. Bu anlamda minnettarız. Bildiğiniz gibi çocuklarımızın dışarıda bir şeyler yeme gibi bir şansı yok. Bu anlamda sosyalleşmek için bir alana ihtiyaçları var. Yapılacak proje ile belirlenen yerde bir sosyalleşme alanı oluşturacağız. Burada glutensiz ürünler olacak. Glutensiz beslenme otizm ve down sendromlu çocuklarımız için de önemli. Bunun için ortak bir projeye imza atmak istiyoruz” dedi.

Başkan Çerçi’nin önemsediği proje meclis tarafından oy birliği ile onaylandı. Başkan Çerçi, toplantı sonrasında Avrupa Şampiyonu olan Filenin Sultanları A Milli Kadın Voleybol Takımını tebrik etti. Ekim Ayı Meclis Toplantısı 3 Ekim Salı günü saat 18.00’de yapılacak. 

Kaynak: Haber Merkezi