Yunusemre Belediyesi’nin 100. Yıl Meydanı projesi, şehrin vizyonunu yansıtıyor. Proje kapsamında pek çok yapının inşası sürüyor. Şehre değer katacak olan 100. Yıl Meydanı, yakında tamamlanacak.

100. Yıl Meydanı projesi, Yunusemre Belediyesi’nin vizyonunu ortaya koyuyor. Proje, pek çok yapının bir arada bulunduğu bir meydan olacak. Yunusemre Belediyesi, bu projeyle farkını gösteriyor. Saruhanbey Camii ve Meydan Restoran Kafe’nin tamamlandığı, belediye hizmet binasının da tamamlanma aşamasına geldiği projede ayrıca; gençlik merkezi, yeraltı otoparkı, klasik ahşap sanatları müzesi, nikâh salonu, Mavi Çarşı (ticaret merkezi), saat kulesi ve meydan yer alıyor. Yaklaşık 30 bin metrekare alan üzerine kurulan proje hakkında bilgi veren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, kompleks projenin kente değer katacağını belirtti.

YUNUSEMRE’NİN KALBİ OLACAK

Vali Ünlü, yenilenebilir enerji kaynaklarının önemine vurgu yaptı Vali Ünlü, yenilenebilir enerji kaynaklarının önemine vurgu yaptı

Proje hakkında açıklama yapan Başkan Çerçi, “Prestij projelerimizden birini daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kompleks projemizde bildiğiniz gibi kentin en güzel ibadethanelerinden biri olan camimizin yapımını tamamladık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi, bizzat ismini koyup açılışını gerçekleştirdi. Yine proje içerisinde yer alan belediye hizmet binamız da tamamlanma aşamasına geldi. Manisa’nın en büyük meydanı başta olmak üzere, gençlik merkezi, yeraltı otoparkı, klasik ahşap sanatları müzesi, nikâh salonu, adını Mavi Çarşı olarak belirlediğimiz ticaret merkezi ve saat kulesinin yapımı sürüyor. Tüm projeler tamamlandığında bölge, şehrin kalbi haline gelecek. Projelerimizi en kısa süre içerisinde tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi