Sosyal medyada Türkiye Yunanistan sınırında görev yapan askerlerin arasında geçen bri diyalog sonrası araştırılamya başlanan Malaka ne demek? Anlamı ne? Küfür mü? İşte detaylar...

Türkiye Yunanistan sınırında görev yapan Türk ve Yunan askerleri arasında karşılıklı diyalog esnasında Yunan askerlerin kayda aldığı bri videoda Türk askerine yönelik sarf ettği sözler sonucu merak konusu olan Malaka kelimesinin anlamı merak ediliyor.

Malaka Yunanca bir kelime olop Türkçe'de argo ve küfür anlamlarında kullanılır. Kelime cümlede kullanıldığı bağlama göre çeşitli anlamlar taşır. Malaka'nın en yaygın anlamları birinin zeki olmadığını ve aklma mantığa uygun hareketlerde bulunmadaığı anlamını taşıdığı gibi daha ağır hakaretleride barındırıyor.

"Malaka"nın Yunanca'da "yumuşak" anlamına gelen "malakos" kelimesinden türediğini de belirtmek gerekir. Zamanla, bu kelime küfürlü bir anlam kazanmıştır.

Yunanistan sınırında görev yapan askerler zaman zaman Yunan askerlerle çeşitli diyaloglara girmektedir. Bu diyaloglar karşılık atışmanın yaşandığı bu diyaloglar hemen hemen hergün devriye yapan askerler arasından yaşanabilmekte. 


 

Tokat'ta korkutan deprem Tokat'ta korkutan deprem

Editör: Haber Merkezi