Televizyon ekranlarında karşımıza çıkan ve adından oldukça söz ettiren Ünlü oyuncu ve yönetmen Yılmaz Erdoğan kadar merak eilen bir diğer isimde Rodin Erdoğan oldu. Peki Yılmaz Erdoğan'ın oğlu kim? Rodin Erdoğan kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Rodin'in ikinci adı ne? İşte bu ve buna benzer merak edilen soruların yanıtlarını sizler için araştırdık ve derledik. Haberimizin içeriğinde yer almaktadır.

Hüseyin Kağıt öldü mü yaşıyor mu? Hüseyin Kağıt öldü mü yaşıyor mu?

YILMAZ ERDOĞAN'IN OĞLU KİM? RODİN ERDOĞAN KİM? 

Yılmaz Erdoğan, Kürt asıllı Türk oyuncu ve yönetmendir. Hakkari’de ilkokul ve ortaokul eğitimini tamamladıktan sonra Ankara’da Aydınlıkevler Lisesi’ne giden oyuncu, liseyi bitirince İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni kazandı.

İstanbul’da Kocamustafapaşa’da arkadaşlarıyla birlikte kaldığı evde üniversite hayatını bırakıp Ferhan Şensoy’un Nöbetçi Tiyatro ekibine katıldı.

En iyi erkek oyuncu, en iyi komedi dizisi, en iyi yardımcı erkek oyuncu ve Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü gibi pek çok ödülün sahibi oldu.

1993-1998 yılları arasında Sanem Oktar ile evli kalmış, 1996 yılında Berfin Erdoğan isimli bir kız evladı dünyaya gelmiştir. Yaklaşık 6 sene sonra ise Türk sinema ve dizi oyuncusu Belçim Bilgin ile tanışmıştır.

2006 senesinde Belçim Bilgin ile evlilik yoluna girmiş olup bu evlilikten ise bir oğlu olmuştur. Yaklaşık 12 sene süren bu evlilik 2018 yılında ayrılık ile son bulmuştur.

Belçim Bilgin evliliğinin son bulmasını ise şöyle dile getirmiştir; "Bence ben çok küçüktüm. Bir şeylerin bittiği zamanda hem kendini hem birbirini hem de etrafında hayatı paylaştığın herkesi tüketmeye değecek hiçbir şey yok. Hayır demeyi ve Bay bay demeyi bilmeli insan, sıkışmak çok kötü bir duygu. Sıkışmaktansa gitmek." sözleriyle bu durumu anlattı.

Bu evlilikten olan Rodin Erdoğan ise, 2010 senesinde dünyaya gelmiştir. Rodin Erdoğan'ın annesi ve babası boşandığı için Rodin'in velayeti ise anne Belçim Bilgin'dedir. 

Velayeti annesinde olan Rodin, ablası Berfin Erdoğan'la çok fazla vakit geçirmeyi ve sık sık görüşmeyi ihmal etmez. Aynı zamanda babası ile de sık sık görüşür.

Rodin Erdoğan, küçük yaştan bu yana futbola ilgi duyuyor. Öğrenci Rodin, İngiltere’nin köklü kulüplerinden Arsenal’in Türkiye’de açtığı futbol okulu, Arsenal Soccer School Türkiye’ye yazdırdı. Burada eğitimine dvam eden Rodin, sonrasında Arsenal’in İngiltere’deki okuluna transfer olacak.

Rodin, şuan 13 yaşında olup annesi Belçim Bilgin ise oğlunun doğum gününde sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu sözleri ifade etti; “Rodiiiiiin bugün doğdun, miladım oldun ? Aklını, kalbini; sevgiye, merhamete, iyiliğe, bilime, sanata çevirip kendini hayalince bol ilhamla inşa etmeni diliyorum! Hayatın sanatın olsun!! Dünyanın döngüsü sizlerin şansına olsun! İyi ki doğdun Yodiiiin"yazdı.

Yılmaz Erdoğan'la evliliklerin bittiği fakat hala çok iyi dost ve oğulları Rodin’in de hep yanında olan eski çift oğulları için her zaman hep yan yana ve bir arada.

Ayrıca isminin anlamı ise Kürtçe'de ışığın müjdecisi, Herkese pozitif enerji veren anlamına gelmektedir. Rodin, kürt'tür alevi olup olmadığı hakkında kesin bir bilgi yoktur.

Yılmaz Erdoğan kaç evlilik yaptı?

Erdoğan’ın ilk eşi Sanem Oktar, 1993’ten 1998’e kadar yaklaşık 5 sene boyunca Sanem Oktar ile evli kalmış ve Berfin isimli bir kızları olmuştur.

Erdoğan’ın ikinci eşi Belçim Bilgin, 2006’dan 2018’e kadar yaklaşık 12 senen sürmüş ve bu evlilikten Rodin isimli bir oğulları olmuştur. 

Bir diğer merak edilen soru ise Yılmaz Erdoğan şun evli mi? Bekar mı? İşte o sorunun yanıtı....

Yılmaz Erdoğan, şuan bekardır.

Kaynak: Hatice zeybek