Entry time expired ne demek? Anlamı ne? Entry time expired ne demek? Anlamı ne?

Yenilenmiş telefonlar Ticaret Bakanlığı’nın onayladığı ve yenileme standartlarına uygun olarak yenilenen telefonları belgeli bir şekilde satmaktadır. Bu telefonlar, ikinci el telefonlara benzemez, sadece siyah ya da beyaz kutularda gelir ve kusursuz bir görünüme sahiptir. Peki Yenilenmiş telefon bozulur mu? İşte detaylar...

Yenilenmiş telefon bozulur mu? 

Yenilenmiş telefonlar, kullanılmış veya onarılmış telefonlardır. Bu yüzden, yeni telefonlardan daha çabuk arızalanabilirler. Fakat, yenilenmiş telefon satın alırken bazı noktalara özen gösterirseniz, bu olasılığı düşürebilirsiniz.

Yenilenmiş telefon satın alırken şunlara özen göstemelisiniz:

  • Orijinal üretici veya yetkili servis tarafından onarılan ve garantili olan yenilenmiş telefonları tercih edin. Böylece, telefonunuzun kaliteli ve güvenli olduğundan emin olursunuz. Mesela, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın onay verdiği yenileme merkezleri, TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi’ne sahiptir.
  • Yenilenmiş telefonların pil süresi, kamera performansı, ekran kalitesi gibi özelliklerine dikkat edin. Bu özellikler, telefonunuzun işlevselliğini ve kullanım ömrünü etkiler. Yenilenmiş telefonların görünümü yeni gibi olmalıdır.
  • Yenilenmiş telefonları orijinal ekipmanlarıyla birlikte satın alın. Bu sayede, telefonunuzun uyumunu ve verimini yükseltebilirsiniz.

Yenilenmiş Telefon Bozulur Mu Yenilenmiş Telefon Iade Edilir Mi (2)

Yenilenmiş telefon iade edilir mi?

 Yenilenmiş telefon iade etmek istiyorsanız, satın aldığınız yere ve ürünün durumuna bağlı olarak farklı seçenekleriniz olabilir. Genel kural olarak, telefonunuz size geldikten sonraki 14 gün içinde vazgeçme hakkınız var ve telefonu geri gönderebilirsiniz. Telefonunuzda bir sorun varsa, Tüketiciyi Koruma Kanunu ve diğer yasalarda belirtilen ayıp haklarından faydalanabilir ve telefonunuzu iade edebilir veya değiştirebilirsiniz. 

Yenilenmiş telefon alınır mı?

Yenilenmiş telefonlar yeni telefon arayanlar için cazip bir seçenek. Fakat yenilenmiş iPhone almak akıllıca mı? Bu, cihazın nereden geldiğine göre değişir. Satın aldığınız cihazın yetkili bir yenileme işleminden geçtiğini ve satıcının “Yenileme Yetki Belgesi”ne sahip olduğunu doğrulamalısınız. Ayrıca, cihazın hoparlör, ahize, mikrofon, face - id, touch-id gibi önemli özelliklerinin işe yaradığından emin olmak için bir süre denemelisiniz. Aynı zamanda kameranın da farklı ışık koşullarında iyi çalıştığını test etmelisiniz.

Yenilenmiş Telefon Bozulur Mu Yenilenmiş Telefon Iade Edilir Mi (1)

Yenilenmiş telefon ikinci el mi?

Yetkili mağazalar, Ticaret Bakanlığı’nın onayladığı ve yenileme standartlarına uygun olarak yenilenen telefonları belgeli bir şekilde satmaktadır. Bu telefonlar, ikinci el telefonlara benzemez, sadece siyah ya da beyaz kutularda gelir ve kusursuz bir görünüme sahiptir. Ayrıca, kutu içinde, ikinci el telefonlarda pek bulunmayan, kaliteli aksesuarlar bulunur. Kutu ve aksesuarları kontrol ettikten sonra, telefonun seri numarasını Ayarlar/Genel/Hakkında bölümünden görebilirsiniz. Yenileme merkezleri, ürünlerine yeni bir seri numara vermektedir. Örneğin, bakanlık onaylı Apple sertifikalı yenilenmiş telefonların seri numarası hep “5” ile başlar.

Kaynak: Haber Merkezi