Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 28 Temmuz 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre; Fatih Karahan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası başkanlığına atandı.

Fatih Karahan, bir ekonomist ve akademisyendir. 28 Temmuz 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olarak atandı. Kaç yaşında nereli, evlimi, çocuğu var mı? Detaylar haberimizde…

Fatih Karahan Kimdir?

Eskişehir doğumlu, deneyimli ekonomist Dr. Fatih Karahan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığına görevine atandı. Fatih Karahan, 1982 doğumlu ve 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun oldu. 2012 yılında Pennsylvania Üniversitesi’nde Ekonomi alanında yüksek lisans ve doktora derecelerini tamamladı.

Profesyonel kariyerine 2012 yılında New York Merkez Bankası’nda ekonomist olarak başlayan Karahan, burada İşgücü ve Ürün Piyasası Çalışmaları Başkanı ve para politikası danışmanı olarak hizmet verdi. Bu süre zarfında, Columbia Üniversitesi ve New York Üniversitesi'nde yarı zamanlı öğretim görevliliği görevini de üstlendi.

2022 yılında Amazon’a kıdemli ekonomist olarak katılan Karahan, aynı yılın Kasım ayında Amazon’un Başekonomisti oldu. Bugün itibarıyla, 03 Şubat 2024 tarihinde, Karahan'ın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığına atandığı açıklandı.

Fatih Karahan Nereli?

Fatih Karahan, Eskişehir doğumlu bir ekonomist olarak tanınıyor.

Sesegel kimdir nerelidir kaç yaşındadır? Sesegel eşinden ayrıldı mı? Sesegel kimdir nerelidir kaç yaşındadır? Sesegel eşinden ayrıldı mı?

Fatih Karahan Kaç Yaşında?

Fatih Karahan, 1982 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2023 yılı itibari ile 41 yaşındadır

Fatih Karahan Evli Mi?

Fatih Karahan’ın evli olup olmadığı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

Muhabir: Hatice Zeybek