Melih Özkaya, adını 2018 yılında Survivor All Star Ünlüler / Gönüllüler kadrosundaki performansı ile duyurmuştu. Şimdilerde ise Türkiye’nin güncel olarak en popüler dizilerinden olan Yalı Çapkını Akın kim sorusu ile gündeme gelmiştir. 

Eski Survivor yarışmacısı, başrollerinde Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir ve Çetin Tekindor gibi isimlerin bulunduğu Yalı Çapkını’na Akın karakteri ile dahil oluyor. İşte, detaylar…

Melih Ozkaya Kimdir 2

Yalı Çapkını Akın Kim?

Değişen senaryoyla birlikte diziye yeni karakterlerin dahil olması ve hikâyenin şekillenmesi bu sezonda da devam ediyor. 

Son olarak Buçe Buse Kahraman’ın hayat verdiği ‘Pelin’ karakterinin hamile olarak diziye dönmesinin ardından hikâyenin gelişmesi ile birlikte Survivor Melih Özkaya da diziye dahil olmuştur. Yalı Çapkını Akın kim sorusu da beraberinde gelmiştir. 

Yayınlanan yeni bölüm fragmanlarında henüz kendisini görmesek de ilerleyen bölümlerde Melih Özkaya’nın ekranlardan evlerimize konuk olacağı Birsen Altuntaş'ın haberi ile birlikte kesinleşmiştir. 

Melih Özkaya Kimdir?

Melih Ozkaya Kimdir 3

Yalı Çapkını Akın kimdir sorusuna cevap verdikten sonra karakteri canlandıran eski Survivor Melih Özkaya’nın biyografisine yakından bakalım istiyoruz… 

Melih Özkaya, 1998 yılında İstanbul’da doğmuştur. Sporcu kimliği ile ön plana çıkan isim, Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Voleybol hayatını bir süre boyunca profesyonel olarak devam ettirmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde forma giyerek kariyerine başlayan Özkaya, bu takımda 8 sene oynamasının ardından Tokat Plevne, Tofaş, Diyarbakır, Sivas, Adana BYZ Algomed Spor gibi çeşitli voleybol takımlarında forma giymiştir. 
Profesyonel voleybol hayatını sonlandırmadan önce ise Hatay Payas Belediyespor’de oynamıştır. 

Melih Özkaya, 2018 yılında ‘’Survivor 2018 All Star’’ yarışmasında gönüllüler kadrosunda yer almış fakat belinden yaralandığı için yarışmaya devam edememiştir. Doktor tarafından aldığı yarışamaz raporu sebebiyle mecburi olarak diskalifiye olmuştur. 

Melih Özkaya’nın babası Metin Özkaya ise Türkiye’nin eski ünlü televizyon programlarından biri olan ‘’Var Mısın Yok Musun’’ yarışmacısıdır. Aynı zamanda Survivor’da da yer almıştır. 

Melih Ozkaya Kimdir 8

Metin Özkaya Kimdir?

İstanbul doğumlu olan Metin Özkaya, Melih Özkaya’nın babasıdır. Aslen antikacı olan Özkaya aynı zamanda saray restoratörü ve eksperdir. 

Belgesel niteliğinde olan ve show olarak canlı yayınlanan 50’ye yakın televizyon programı hazırladığı da Metin Özkaya’nın belirttikleri arasındadır. 

‘’Var Mısın Yok Musun’’ yarışmasındaki 3,5 aylık serüveninin ardından Survivor yarışmasına da dahil olmuştur. 
Acun Ilıcalı’nın organize ettiği birçok yardım organizasyonunda da görev alan Özkaya’nın eşinin adı Mürvet’tir. 

Melih Ozkaya Kimdir 9

Elazığ Valisi Ömer Toraman kimdir? Ömer Toraman hangi partiden? Elazığ Valisi Ömer Toraman kimdir? Ömer Toraman hangi partiden?

Melih Özkaya Dizileri

Yalı Çapkını Akın kim sorusu ile birlikte Melih Özkaya’nın şimdiye kadar hangi dizilerde oynadığı da merak ediliyor. 

Kendisini ekranlarda ilk gördüğümüz yer Survivor değil. Çok ses getiren ‘’Yer Gök Aşk’’ dizisinin 2012 yılında yayınlanan üçüncü sezonunda rol almıştır. 

2018’de yayınlanan Survivor’da yer almasının ardından kariyerine oyunculukla devam etmiştir. Özkaya’nın kariyer basamaklarını bir bir çıktığını söylemek mümkün! 

Melih Ozkaya Kimdir 7

Şimdilerde ise Melih Özkaya ismi Yalı Çapkını Akın kim sorularının beraberinde geliyor… İşte, Melih Özkaya’nın oynadığı diziler aşağıdaki gibidir:

  • Yalı Çapkını – Akın (TV Dizisi, 2024)
  • Karanlıktan Kaçış (Film, 2024)
  • Emanet – Komiser Ali (TV Dizisi, 2020-2022)
  • Yazgı – Eren (TV Dizisi, 2022)
  • Secret (Belgesel TV Dizisi, 2021)
  • Mahrem (TV Dizisi, 2021)
  • Yer Gök Aşk (Konuk Oyuncu, TV Dizisi, 2012)

Emanet Komiser Ali Kimdir?

Melih Özkaya, Kanal 7’nin fenomen dizisi Emanet’in başrol karakteri olan Yaman Kırımlı’nın kardeşi, Komiser Ali’ye hayat vermiştir.

Ali ve Duygu Komiserin aşk hikayesi ise izleyicilerin sevdiği hikayelerden biri olmuştur. Melih Özkaya Komiser Ali olarak ilk 3 sezon boyunca diziye devam etmiştir. 447 bölümde ise diziden ayrılmıştır. 

Melih Özkaya Instagram

Melih Ozkaya Kimdir 6

Yalı Çapkını Akın kim sorularının gündeme gelmesinin ardından Melih Özkaya’nın kişisel sosyal medya hesapları da merak edilmiştir. 

Ünlü ismi takip etmek isteyenler, 130 bini aşkın takipçiye sahip olan ‘’@melihozkaya’’ kullanıcı adlı hesaptan kendisine ulaşabilirler! 

Kaynak: Hatice Zeybek