Şanlıurfa'nın en pahalı ve ucuz ilçesi hangisi? Şanlıurfa'nın en pahalı ve ucuz ilçesi hangisi?

Son günlerde sosyal medyada ve internet mecrasında çok fazla soru soruluyor. Bu sorulardan bir taneside Veysel Ulusoy kimdir nerelidir kaç yaşındadır? Ekonomist Veysel Ulusoy ne iş yapıyor? Veysel Ulusoy Alevi mi? Veysel Ulusoy hangi partiden? Gibi sorular olarak dikkat çekiyor. İşte detaylar...

Veysel Ulusoy kimdir nerelidir kaç yaşındadır? Ekonomist Veysel Ulusoy ne iş yapıyor?

Veysel Ulusoy, 1964’te Yozgat’ta dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Ekonometri Bölümü’nden 1986’da mezun olmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yurtdışı bursuyla ODTÜ’de İngilizce öğrenmiş ve ardından ABD’ye yüksek lisans ve doktora yapmaya gitmiştir.

Philadelphia’daki American Language Academy’yi bitiren Ulusoy, Boston’daki Northeastern Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine başlamış ve 1991’de Syracuse Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Finansal piyasaların gelişimi, makroekonomik dengeler, uluslararası ticaret ve finans ile sektörel ekonomik büyüme alanlarında çalışmalar yapmıştır.

Veysel Ulusoy, doktora derecesini 1991-1997 yılları arasında ABD’nin New York eyaletindeki Syracuse Üniversitesi’nde aldı. 1997’de Türkiye’ye dönen Ulusoy, Galatasaray Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. 2000 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’ne geçen Ulusoy, 2006 yılında profesör oldu.

2010-2011 yıllarında İstanbul Aydın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı olarak görev yapan Ulusoy, 2011’den beri Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapmaktadır. 2013-2016 yılları arasında Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü olarak birçok doktora tezine danışmanlık yapmış ve akademik yayınlar gerçekleştirmiştir.

Veysel Ulusoy Alevi mi?

Veysel Ulusoy, finansal piyasaların gelişimine, makroekonomik dengeye, uluslararası ticaret ve finansa ve sektörel ekonomik büyümeye katkıda bulunan araştırmalar yapmıştır. Yeditepe Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü, Finansal İktisat ABD Başkanı ve Senato Üyesi olarak görev yapmıştır. Ulusoy’un birçok uluslararası yayını ve kitabı bulunmaktadır.

Veysel Ulusoy hakkında çok fazla soru sorulmasına rağmen Alevi olup olmadığı konusunda bir bilgi bulunamamaktadır.

Veysel Ulusoy hangi partiden?

Veysel Ulusoy, bir kız çocuğunun babası ve evli bir adamdır. Liderlik, küresel değişime uyum ve makroekonomi konularında eğitimler vermektedir. Veysel Ulusoy, 2016 yılında Serkan Gençer’in doktora çalışması sonucunda oluşturulan Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG)'nın kurucu ortağı ve yöneticisidir. Veysel Ulusoy hakkında hangi partiden olup olmadığına dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Kaynak: Enes Kocatürk