İlçe ziyaretlerine başlayan Manisa Valisi Enver Ünlü, ilk olarak Köprübaşı ve Demirci ilçelerine gitti. Vali Ünlü, ilçelerdeki çalışma ve projeleri inceledi, vatandaşların taleplerini dinledi. Ünlü, Manisa’nın her ilçesinin kendine has bir güzelliği olduğunu söyledi ve ziyaretlerinde gösterilen misafirperverlik için teşekkür etti.

Köprübaşı İlçesine Ziyaret

İlçe ziyaretlerine Köprübaşı ile başlayan Vali Enver Ünlü, Kaymakam Görkem Nalçacı ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Vali Ünlü, Kaymakam Nalçacı’nın makamına geçerek ilçenin genel durumu, devam eden ve planlanan projeler hakkında sunum izledi. Vali Ünlü, daha sonra Kaymakamlık binasındaki kamu personeliyle bir araya gelerek çalışmaları hakkında bilgi aldı ve sohbet etti.

Şehit Ailelerini Ziyaret

Vali Enver Ünlü, ilçe ziyaretlerinin ilk durağı olan Köprübaşı’nda şehit ailelerine taziye ziyaretinde bulundu. Vali Ünlü, 1985 yılında Hakkari’de şehit olan Şenol Uçdu’nun 90 yaşındaki annesi Bakiye Uçdu’yu evinde ziyaret ederek elini öptü ve hatırını sordu. Vali Ünlü, ayrıca 2012 yılında Hakkari’de şehit olan Hikmet Güler’in sene-i devriye hayrına katıldı. Şehidin babası Muammer Güler ve annesi Nadiriye Güler ile sohbet eden Vali Ünlü, şehidimiz için dua etti.

Vali Ünlü, ilçede huzur ve güvenliği sağlayan kolluk birimlerine de teşekkür ziyaretinde bulundu. Vali Ünlü, kolluk personeline hayırlı görevler dileyerek çalışmalarında başarılar temenni etti.

Demirci İlçesi Ziyareti

Vali Enver Ünlü, ilçe ziyaretlerinin ikinci durağı olan Demirci’ye geldi. Vali Ünlü, Kaymakam Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk ve protokol üyeleri tarafından karşılandı. Vali Ünlü, Kaymakamlık binasına girmeden önce Demirci Akıncıları Müzesini gezdi. Müzede, Yunan işgaline karşı direnen ve akıncıların lideri olan Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı’nın anısına yapılan çalışmaları inceledi.

Vali Ünlü, daha sonra Kaymakam Kaya’nın makamına geçerek ilçenin genel durumu, devam eden ve planlanan projeler hakkında brifing aldı. Vali Ünlü, ilçede yürütülen çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sokak Hayvanlarını Koruma Günü’nde Sarıgöl Ülkü Ocakları’ndan anlamlı etkinlik Sokak Hayvanlarını Koruma Günü’nde Sarıgöl Ülkü Ocakları’ndan anlamlı etkinlik

Vali Ünlü, Demirci’de ayrıca Kıbrıs Gazisi Kamil Aydemir’i evinde ziyaret etti. 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatına katılan ve gazilik unvanı alan Aydemir ile sohbet eden Vali Ünlü, kapısının her zaman açık olduğunu söyledi ve 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutladı.

Vali Ünlü, ilçede huzur ve güvenliği sağlayan kolluk birimlerine de teşekkür ziyaretinde bulundu. Vali Ünlü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek personelle görüştü ve hayırlı görevler diledi.

Kaynak: Haber Merkezi