Alaşehir’de kitap fuarına katılan ünlü yazar İlyas Ali Daştan, burada elde ettiği tüm gelirleri SMA hastası çocuklara bağışlayacağını ifade ederek; "Alaşehir’de Kitap Fuarında kitaplarımı imzalayıp, bu kitabımdan elde edilecek bütün geliri Manisalı iki SMA bebeğimize bağış yapacağım" dedi.

Alaşehi̇r’deki̇ Ki̇tap Geli̇rleri̇ Mani̇sali İki̇ Sma'li Bebeğe Bağişlanacakk (1)-1

SMA kampanyalarına destek olan ve "Bir Umut Işığı iyilik" platformu gönüllüsü olan yazar 4 yıldır SMA'lı çocuklara umut olabilmek için destek veriyor. 

Alaşehi̇r’deki̇ Ki̇tap Geli̇rleri̇ Mani̇sali İki̇ Sma'li Bebeğe Bağişlanacakk (3)

Antalya'da yaşayan ve 4 yıldır SMA kampanyalarına destek veren yazar, Alaşehir’de katıldığı kitap fuarından elde ettiği tüm gelirleri SMA hastası çocuklara bağışlayacağını belirtti.

Bir Umut Işığı iyilik platformunda gönüllüsü yazar, 3. baskısı yapılan "Hayata Can Suyu"  kitabının gelirlerini SMA hastası çocuklara bağışladı. 

Alaşehi̇r’deki̇ Ki̇tap Geli̇rleri̇ Mani̇sali İki̇ Sma'li Bebeğe Bağişlanacakk (2)

ALAŞEHİR’DEKİ KİTAP GELİRLERİ MANİSALI İKİ SMA'LI BEBEĞE BAĞIŞLANACAK 

Alaşehir’de yapılacak Kitap Fuarında kitaplarını imzalayıp, bu kitabından elde edilecek bütün geliri Manisalı iki SMA'lı bebeğimize bağış yapacağını belirten yazar İlyas Ali Daştan; "Manisa'dan SMA Duru Sağlık'ın kampanyası bitti ve ilacına ulaştı.

Medyadan takip ettiğimiz Manisa Akhisarlı İclal Bakır ve Kırkağaçlı Ayla Akdemir ölümcül kas hastalığı olan SMA hastasıdır. Sma hastası çocukların yaşaması için dünyanın en pahalı ilacı olan zolgensma adlı ilacı alması gerekmektedir.

Alaşehir Turizm Alanında da Dünya Listesine Girdi Alaşehir Turizm Alanında da Dünya Listesine Girdi

Bu ilacın değeri malumunuz milyonlarca dolardır. 

Bilindiği üzere SMA hastası çocukların iyileşmesi için gerekli gen tedavisi şimdilik SGK kapsamında değildir. Aileler toplumsal dayanışma örnekleri ile kampanyalar düzenleyip bu parayı toplamaktadır.

Bugüne kadar onlarca çocuğun kampanyası bitti ve ilaçlarına kavuştular. Toplumsal duyarlılığı olan bir yazar olarak birçok çocuğun kampanyasına destek oldum ve olmaya devam ediyorum.

Bu çocuklar hepimizin. Sizleri İclal Bakır ve Kırkağaçlı Ayla Akdemir’e destek olmaya, onların sesini geniş kitlelere duyurmaya davet ediyorum" dedi.

Kaynak: haber merkezi