Vatandaşlarımızın merak ettiği isimlerden biri olan Ümit Kalko'nun hayatı ve biyografisi araştırılıyor. Ümit Kalko kimdir? Gibi soruların detayları haberimizde...

Ümit Kalko kimdir?

Ankara doğumlu olan Ümit Kalko, lisansını Gazi Üniversitesi’nde, yüksek lisansını Kadir Has Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında yapmıştır. Şu anda İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Yönetim ve Organizasyon doktorasına devam etmektedir.

Kalko, eğitim sektöründe önemli başarılara imza atmıştır. Türkiye’de ilk kez Master Franchise modeliyle üniversite kuruluşlarına destek vermiş, ailesiyle birlikte birçok eğitim markasına yatırım yapmıştır. Türk eğitim markasını dünyaya tanıtmak en büyük hayalidir.

Ümit Kalko Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli Ümit Kalko Hangi Partiden

Eğitim dışında da spor, sanat, bilim gibi alanlarda aktif olarak çalışmaktadır. Futbol ve basketbol kulüplerinde yönetici ve başkan olarak görev almış, takımlarının liglerde yükselmesine katkı sağlamıştır. Ayrıca TÖDER’in yönetim kurulunda 6 yıldır yer almaktadır.

Kalko, eğitim girişimciliği konusunda birçok ödüle layık görülmüştür. Kurduğu vakıf aracılığıyla eğitim projeleri yürütmekte, öğrencilere burs vermektedir. Köyüne babasının adını verdiği bir anaokulu, ilkokul ve öğretmen lojmanı yaptırarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlamıştır. Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli olup, Elif Sare ve Yusuf Ali adlarında iki çocuk babasıdır.

Ümit Kalko Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli Ümit Kalko Hangi Partiden (2)

Ümit Kalko hangi partiden?

 Ümit Kalko, 2018 yılında AK Parti’ye üye olmuştur. Aynı yıl Büyükçekmece Belediye Başkanlığı’na başvurmuş ancak aday olamamıştır. 2019’da ise Silivrispor kulübünün başkanı olmuştur.

Sıkça Sorulan Sorular

Ümit Kalko aslen nereli?

Kalko aslen Ankaralı'dır.

Ümit Kalko kaç yaşında?

1983 doğumlu olan Kalko 41 yaşındadır.

Adam Buksa kimdir? Antalyaspor forveti Adam Buksa kaç yaşında? Buksa boyu kaç cm? Adam Buksa kimdir? Antalyaspor forveti Adam Buksa kaç yaşında? Buksa boyu kaç cm?

Ümit Kalko Okulları

Ümit Kalko okulları, Mektebim Okulları’nın kurucusu olan Ümit Kalko tarafından açılmış özel eğitim kurumlarıdır. 2012 yılında Mektebim Okulları’nı kurarak özel okulculuğa girmiş, Türkiye’nin çeşitli illerinde 65 kampüs açmıştır

Kaynak: Haber Merkezi