Denizli’nin Sarayköy ilçesinde jeotermal sondajında meydana gelen patlama sonucu yeniden gündeme gelen jeotermal santrallere ilişkin Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen’den açıklama geldi.

Göreve geldiği günden bu yana jeotermal santrallere karşı verdiği mücadele ile adından çokça bahsettiren Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, jeotermale karşı mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini belirtti.

Sarıgöl Belediyesinden Necati ve Saykolar konseri Sarıgöl Belediyesinden Necati ve Saykolar konseri

Türkiye’de jeotermale karşı mücadele eden tek odanın Sarıgöl Ziraat Odası olduğunu belirten Ülgen; Şimdiye kadar üç jeotermal, bir feldspat maden ocağına karşı açtığımız davayı kazandık. Ekibimizle birlikte bu jeotermal belasına karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz. İşte görüyorsunuz geçtiğimiz günlerde Denizli’de meydana gelen jeotermal patlamasını, halen daha kapatamadılar. Jeotermali bu verimli topraklara sokmayacağız. Sarıgöl ovasını yedirmeyeceğiz. Size söz veriyorum, biz Sarıgöl olarak, Aydın, Sarayköy, Alaşehir, ve Salihli gibi olmayacağız. Sözüm sözdür. Sarıgöl’e jeotermal girmeyecek, giremeyecektir’'dedi.

Kaynak: Haber Merkezi