Ücretsiz doğalgaz kampanyası devam ediyor mu? sorusu havaların soğumasıyla beraber merak edilmeye başlandı. Geçtiğimiz seçim döneminde bedava 25 metreküp doğalgaz verileceği duyurulmuştu. Vatandaşlar kasım ayı itibarıyla kampanyanın devam edip etmediğini araştırmaya başladı. Peki, 25 metreküp doğalgaz ne kadar, kaç TL? İşte ücretsiz doğalgaz kampanyası ile ilgili detaylar…

Ücretsiz doğalgaz devam ediyor mu?

25 metreküp ücretsiz doğal gaz desteği devam ediyor.

Murat Göğebakan ilk eşinden neden ayrıldı? Murat Göğebakan kaç evlilik yaptı? Murat Göğebakan ilk eşinden neden ayrıldı? Murat Göğebakan kaç evlilik yaptı?

Bedava doğalgaz ne zaman bitecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Nisan 2023’te 1 yıl boyunca 25 metreküp doğalgazın ücretsiz verileceğini açıkladı. Buna göre 25 metreküp ücretsiz doğalgaz kampanyası 1 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek.

Ücretsiz doğalgaz devam ediyor mu Bedava doğalgaz ne zaman bitecek (1)

25 Metreküp doğalgaz ne kadar, kaç TL ediyor?

1 Ekim 2023 tarihi itibariyle 1000 metreküp doğalgaz 4080 TL. Bu da 1 metreküp başına 4,08 TL anlamına geliyor. 1 metreküp fiyatı baz alındığında 25 metreküp doğalgaz 102 ile 110 TL arasında bir meblağ yapıyor. Doğalgaz faturalarında aylık ortalama 100 ile 110 liralık indirim uygulanıyor.

Ücretsiz doğalgaz devam ediyor mu Bedava doğalgaz ne zaman bitecek (2)

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz açıkladı

Yılmaz, "Vatandaşlarımızın refahını artırmaya yönelik bütçeden sağladığımız diğer sosyal amaçlı kaynaklardan da kısaca bahsetmek istiyorum. Vatandaşlarımızın daha ucuz elektrik ve doğalgaz kullanabilmeleri için 2024 yılı bütçesinde 508,6 milyar lira kaynak öngörüyoruz. Sakarya Gaz sahasının devreye alınmasıyla birlikte Mayıs ayının sonuna kadar vatandaşlarımıza ücretsiz doğalgaz sağladık. Sonraki 11 aylık dönem için ise vatandaşlarımızın 25 metreküpe kadar olan kullanımlarını ücretsiz hale getirdik. Bu kapsamda 19 milyar lira ödenek öngörüyoruz." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek