Voleybol milletler liginde çok başarılı bir grafik çizerek yarı finale yükselen Türkiye milli voleybol takımı ülkemizi gururlandırmaya devam ediyor. Takımımızda birçok önemli oyuncu çok iyi performanslar sergiliyor. Bunlardan biriside Melissa Vargas, Melissa Vargas bu yıl milli takımımızda forma giymeye başladı. Vatandaşlar vargas hakkında birçok soru soruyor. İşte Türk milli takımı oyuncusu Melissa Vargas Kimdir? Melissa Vargas kaç yaşında ve nereli? Melissa Vargas hangi takımlar oynadı? Melissa Vargas'ın başarıları neler? Melissa Vargas'ın eşi kim? Sorularının ayrıntılı cevapları.

Türk milli takımı oyuncusu Melissa Vargas Kimdir? Melissa Vargas kaç yaşında ve nereli?

Melissa Vargas, Küba kökenli bir Türk millî voleybol oyuncusudur. 1999 (24) yılında Küba’nın Cienfuegos kentinde dünyaya gelmiştir. Voleybola 12 yaşında başlayan Vargas, Küba’nın genç millî takımlarında forma giymiştir. 2016-17 sezonunda Çekya’nın Agel Prostejov takımına katılan Vargas, 2018-19 sezonunda Fenerbahçe’ye transfer olmuştur. 2021 yılında Türk vatandaşlığına geçen Vargas, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan kimliğini almıştır. İsmini Melissa’dan Melisa’ya çeviren Vargas, Fenerbahçe Opet takımının pasör çaprazı olarak görev yapmaktadır. 1,93 m’lik boyuyla dikkat çeken Vargas'ın ayak numarası da 44'dür. Vargas Fenerbahçe ile pek çok başarıya imza atmıştır.

Melissa Vargas hangi takımlar oynadı? 

Melissa Vargas kariyerine Küba'da başlamıştır. Vargas kariyerinin büyük kısmını ile ülkemizde geçirmiştir.

 • 2014: Cienfuegos (Küba)
 • 2015-2016: Agel Prostejov (Çekya)
 • 2018-2021: Fenerbahçe Opet (Türkiye)
 • 2021: Tianjin Bohai Bank (Çin)
 • 2022: Fenerbahçe Opet (Türkiye)

_Melissa Vargas kaç yaşında ve nereli Melissa Vargas hangi takımlar oynadı Melissa Vargas'ın başarıları neler Melissa Vargas'ın eşi kim

Melissa Vargas'ın başarıları neler?

Melissa Vargas Fenerbahçe ile pek çok başarıya imza atmıştır. Bunlardan bazıları şunlardır:

Nazilli Belediyespor Tibet Öniz kimdir? Neden gündem? Aslen nereli? Nazilli Belediyespor Tibet Öniz kimdir? Neden gündem? Aslen nereli?
 • 2018-2019 Kupa Voley İkincisi
 • 2018-2019 CEV Şampiyonlar Ligi Üçüncüsü
 • 2020-2021 Misli.com Sultanlar Ligi İkincisi
 • 2020-2021 Sezonunun “En İyi Pasör Çaprazı” Ödülü
 • 2021-2022 Misli.com Sultanlar Ligi - Misli.com Özel Ödülü
 • 2022-2023 Misli.com Sultanlar Ligi Şampiyonu

Melissa Vargas,  Türk Milli Takımı ile de başarılı bir performans sergiliyor. FIVB Milletler Ligi’nde Türkiye’yi temsil etmektedir. Melissa Vargas, güçlü ve yetenekli bir voleybolcu olarak bilinmektedir.

Melissa Vargas'ın eşi kim?

İnsanlar Melissa Vargas'ın evli olup olmadığını çok merak ediyorlar. İnternet mecrasında yer alan bilgilere göre Melissa Vargas evli değildir.

Kaynak: Haber Merkezi