Manisa'nın Turgutlu ilçesi, belediye çalışanı Mehmet Acar'ın 12 yaşındaki oğlu Ali Efe Acar'ın, 2021 yılında babasının hayatını kaybettiği hastalığın benzerini yaşamasıyla bir kez daha yürekleri dağladı.

Turgutlu belediyesi çalışanı ve sevilen isimlerinden Mehmet Acar, 2021 yılında beyin rahatsızlığı nedeniyle vefat etti. Ne yazık ki bir süre önce oğlu Ali Efe Acar da benzer teşhisle hastaneye kaldırıldığında babasının rahatsılığı teşhisi koyuldu.

Bir cinayet haberi de Eskişehir'den geldi | Eski baldızı tarafından öldürüldü Bir cinayet haberi de Eskişehir'den geldi | Eski baldızı tarafından öldürüldü

12 yaşında vefat eden çocuk-1

Turgutlu Şehit Abdullah Tayyip Olçok Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Ali Efe, tümör tanısı konularak Ege Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Üç gün önce hastaneden taburcu edilerek Yiğitler Mahallesi Ankara Sokak'taki evine getirildi. Ancak bu sabah annesi tarafından yatağında cansız halde bulundu.

İhbar üzerine olay yerine acil sağlık ekipleri ve polis sevk edildi. Yapılan incelemede Ali Efe'nin vefat ettiği belirlendi. Görevli adli tıp doktoru, ölümünün mücadele ettiği hastalığın bir sonucu olduğunu belirledi.

Acı haberi duyan Acar ailesi, yakınları ve dostları evlerinin önünde toplandı. Babasıyla aynı kaderi paylaşan genç Ali Efe'nin, henüz genç yaşta benzer bir hastalık nedeniyle hayatını kaybetmesi yakın çevresini derinden üzdü.

Kaynak: Serkan Özcan