Galatasarayın eski başkanı Turgay Kıran'ın serveti ne kadar? İşte detaylarıyla haberimizde açıkladık...

Turgay Kıran serveti ne kadar?

Turgay Kıran, Türk iş dünyası ve spor yöneticiliği alanlarında tanınan bir isimdir. 1975 yılında turizm alanında kariyerine başlayan Kıran, bu sektörde birçok önemli pozisyonda görev almıştır.

Turizm alanında elde ettiği başarılarla dikkat çeken Kıran, uluslararası düzeyde birçok tatil köyü ve otelin yönetimini üstlenmiş, Batum, Aceristan, Bodrum, Kuşadası, Antalya, Pamukkale ve İstanbul gibi yerlerde bulunan yaklaşık on beş yıldızlı tatil köyü ve otelde danışmanlık, yöneticilik ve işletmecilik yapmıştır. Aynı zamanda Inter Group International Entertainment şirketinin yönetim kurulu başkanlığını yürüten Kıran, Güneş Sigorta A.Ş.'de yönetim kurulu üyesi ve Turizm Yatırım Bankası A.Ş.'nin (TYT) yönetim kurulu ve kurucu üyeleri arasında yer almaktadır.

Turgay Kıran Serveti Ne Kadar Kıran Holding Serveti Ne Kadar (3)

Turgay Kıran hakkında merak edilen sorulardan biride serveti olmuştur. Turgay Kıran'ın serveti hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat birçok yerde görev yapmış olduğu için zengin olduğu iddia edilmektedir.

Kıran holding serveti ne kadar?

Turgut Kıran’ın 1964 yılında temellerini attığı Kıran Holding, denizcilik alanında hizmet vermektedir. Türkiye’nin önde gelen denizcilik firmaları arasında yer alan bu holding, 60 yıldan fazla bir süredir bu sektörde faaliyet göstermektedir.  Kıran Holding'in serveti merak konusu oldu.

Duolingo gerçekten işe yarıyor mu? Duolingo sertifika veriyor mu? Duolingo gerçekten işe yarıyor mu? Duolingo sertifika veriyor mu?

Turgay Kıran Serveti Ne Kadar Kıran Holding Serveti Ne Kadar (2)

2024 yılında, Kıran Holding’in denizcilik alanındaki toplam varlıkları, gemi filosu ve diğer yatırımları dahil olmak üzere, tahmini olarak 350 milyon dolar değerinde olduğu iddia edilmektedir.  63 yıl boyunca edindiği deneyimle Türkiye’nin önde gelen armatörlük şirketleri arasında bulunan Kıran Holding, sektördeki saygın yerini korumaktadır. 

Kıran Holding faaliyet alanları

Kıran Holding, kuruluşundan bu yana kurucusu Turgut Kıran’ın ismiyle güçlü bir bağ kurmuştur. Ancak günümüzde, şirketin yönetimi Kıran ailesinin elinde bulunmaktadır. Turgut Kıran, şirket içerisindeki aktif görevlerinden çekilmiş olup, şu anda şirketin Onursal Başkanı olarak tecrübesi ve bilgisiyle şirkete değer katmaya devam etmektedir. Bu rolünde, şirketin kurumsal kimliğini ve değerlerini koruma görevini üstlenmiş, aynı zamanda Kıran Holding’in geleceğe yönelik stratejilerinin şekillendirilmesinde önemli bir danışmanlık rolü oynamaktadır.

Kıran Holding, global deniz taşımacılığı alanında kuru yük gemileriyle hizmet sağlayan bir şirkettir. Şirket, Tuzla’daki tersanelerinde gemi yapımı ve tamiratı konusunda faaliyet göstermektedir. Ayrıca, Rize’deki limanın işletmesini yürütmekte ve gayrimenkul sektöründe de yatırımlar yapmaktadır. Kıran Holding’in bünyesinde 20’yi aşkın gemi bulunmakta ve bu gemilerle dünya genelinde birçok limana sefer düzenlemektedir. Denizcilik alanında yenilikçi ve sürdürülebilir büyüme hedefine sahiptir.

Turgay Kıran kimdir?

Turgay Kıran, 9 Aralık 1948’de Aydın’da doğmuş bir Türk iş adamı ve Galatasaray’ın eski yöneticisidir. Galatasaray Lisesi’nin 100. dönem mezunu olan Kıran, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde Fransız Dili ve Edebiyatı alanında tamamlamıştır.

Kıran, 1975’te turizm sektöründe çalışmaya başlamış ve Hotel Etap Marmara, Hotel Etap İstanbul gibi prestijli mekanlarda yönetici pozisyonlarında bulunmuştur. Zamanla uluslararası tatil köyleri ve otellerin yönetimini de üstlenmiştir. 1990 yılından itibaren Batum, Aceristan, Bodrum, Kuşadası, Antalya, Pamukkale ve İstanbul’da ona yakın beş yıldızlı tatil köyü ve otel projesinde işletme danışmanlığı, yöneticilik ve işletmecilik yapmıştır. Inter Group International Entertainment şirketinin yönetim kurulu başkanlığını yürüten Kıran, aynı zamanda Güneş Sigorta A.Ş. ve Turizm Yatırım Bankası A.Ş’nin (TYT) yönetim kurulu üyeliklerinde ve kurucu üyeliklerinde de bulunmuştur.

Turgay Kıran Serveti Ne Kadar Kıran Holding Serveti Ne Kadar (1)

Alp Yalman’ın 1990-1992 yılları arasında başkanlık yaptığı dönemde Galatasaray yönetim kurulu üyesi olan Kıran, 1985-1988 yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve 1990-1992 yılları arasında Türkiye Kürek Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de üstlenmiştir. 2004-2006 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Başkan Vekilliği yapmış ve kulübün 100. yıl komitesinin başkanlığını üstlenmiştir. 2009-2011 yılları arasında TMOK Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Kıran, 23 Mayıs 2015 tarihinde Galatasaray Spor Kulübü başkanlık seçimlerine aday olmuştur.

Evli ve bir çocuk babası olan Turgay Kıran’ın yeğenleri, Redd grubunun gitaristi Berke Hatipoğlu ve klavyecisi İlke Hatipoğlu’dur.

Turgay Kıran kaç yaşında?

Turgay Kıran, 1948 yılında doğmuş olup şuan 76 yaşındadır.

Turgay Kıran nereli?

Turgay Kıran'ın aslen nereli olduğumerak konusu oldu. Aslen Aydın'lı olduğu bilinmektedir. Öğretimi nedeniyle şehir değişiklikleri yapılmıştır. 

Turgay Kıran Beşiktaşlı mı?

Turgay Kıran geçtğimiz senelerde düzenlenen Mood Ödülleri’nde “Yılın Meslek Onur Ödülü” Turgay Kıran’a verilmişti. Ödül törenindeki konuşmasıyla dikkat çeken Kıran, Beşiktaş’a olan bağlılığını şu sözlerle ifade etti:

“Artık bir Beşiktaş taraftarıyım. 70 yaşından sonra Beşiktaş’ı desteklemeye karar verdim çünkü onları daha ciddi bir takım olarak gördüm.” Ayrıca, “Fenerbahçe bizim için önemli bir rakip olsa da, onların kendi cumhuriyetleri var. Galatasaray ve Beşiktaş ise Atatürk’ün kurduğu cumhuriyette yer alıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi