Ülke genelinde yüzbinlerce kamu görevlisi yakalarına taktığı siyah kokartlarla Filisti'de adeta soykırıma sebep olmaya çalışan İsrail’i protesto etti.

Memur Sen teşkilatı İsrail'in Filistin'e karşı başlattığı zulmün ilk gününden beri yaptığı eylem ve mitinglerle tepkisini ortaya koyuyordu. Bu sefer de Memur Sen aldığı kararla Filistin üzerinde adeta soykırım gerçekleştirme çabası içerisinde olan İsrail'e karşı siyah kokartlar tepkisini ortaya koydu.

Alaşehir'de 58 yıllık tapu hasreti sona erdi Alaşehir'de 58 yıllık tapu hasreti sona erdi

Memur Sen’in düzenlediği eylem neticesinde Türkiye’nin dört bir yanındaki kamu kuruluşlarında görev yapan memurlar, üzerinde “Filistin’de Soykırıma Dur De!” yazılı siyah kokartlarla görevlerini icra ettiler.

Konu hakkında bir açıklama yapan Memur Sen Temsilcisi Kenan Şerefli, “Siyonist İsrail, Cenevre konvansiyonları başta olmak üzere uluslararası normların tümünü rafa kaldırmış, etnik temizlik, göçe zorlama, ırksal ayrımcılık ve masumlara yönelik planlı katliamlarla apartheid soykırım rejimine dönüşerek İnsanlığa karşı suç makinesine dönüşmüştür. Tüm Türkiye’de, bütün kamu kurumlarında kokart eylemi yapıyor, Siyonist İsrail’i lanetliyor soykırıma dur diyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi