Küçükten büyüğe vazgeçilmez lezzetlerden biri pizzadır. Gel beraber olsun sloganıyla bilinen Terra Pizza hakkında neler biliyoruz? Sizler için araştırdık. En çok merak edilen sorulardan biri de Terra Pizza kimin malı? Terra Pizza Türk markası mı? sorularınızın cevaplarını haberimizde açıkladık...

Terra Pizza

İzmir Alsancak’ta 1995’te Abbas Türker tarafından açılan Terra Pizza (önceki adıyla Pizza Pizza), Türkiye’nin pizza restoranları zinciridir.

Terra Pizza Türk Markası Mı

Franchising sistemi sayesinde çok sayıda şube açan Terra Pizza, İzmir Torbalı’da bir üretim merkezi de kurmuştur. 2012 Kasım itibarıyla hem yurt içinde hem de yurt dışında yaklaşık 200 restoranı olan Terra Pizza’nın İzmir’deki şube sayısı 39’dur. 2019 yılında marka adını Terra Pizza olarak değiştirmiştir. 

Terra Pizza kimin malı?

Terra Pizza, 1995 yılında Pizza Pizza Türker Turistik İşletmeleri İnşaat ve Gıda San. Tic. A.Ş. tarafından kurulmuştur. Türkiye’nin 44 ilinde 140 civarında restoranı bulunmaktadır. 2018 yılında, Terra Pizza’nın ana hisseleri, Ahmet Faralyalı ve Murat Erkurt’un 2010 yılında Hollanda’da kurduğu Mediterra Capital BV adlı şirkete geçmiştir. Mediterra’nın yatırımcıları arasında, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Alman Kalkınma Bankası, Hollanda Kalkınma Bankası, Dünya Bankası gibi uluslararası kuruluşlar yer almaktadır.

Terra Pizza Türk markası mı?

Terra Pizza, 1995’te İzmirli Abbas Türker’in Pizza Pizza ismiyle kurduğu bir Türk markasıdır. Franchising yöntemiyle hem Türkiye’de hem de yurt dışında şube açmıştır. 2019 yılında ise markasını Terra Pizza olarak değiştirmiştir . Terra Pizza, Ege’nin en büyük, Türkiye’nin ise önde gelen pizza zincirlerindendir.

Kredi kartı taksitleri kaldırıldı mı? 2024 Bankalar taksiti kaldırdı mı? Kredi kartı taksitleri kaldırıldı mı? 2024 Bankalar taksiti kaldırdı mı?

Terra Pizza neden isim değiştirdi?

Terra Pizza, “Terra” sözcüğünden geliyor ve bu sözcük de yer, toprak, dünya demek. Terra Pizza, pizza tutkunlarına eşsiz bir tat, yeni bir pazarlama yöntemi ve yeni bir isim sunuyor. Yeni dönemde pizza tutkunlarını bir pizza ile bir araya getirmek için “Gel Beraber Olsun” diye çağırıyor.

Terra Pizza Türk Markası Mı (6)

Marka, büyüme ve yenilenme stratejisiyle Terra Pizza ismini seçti ve pizza severlere yeni lezzetler sunmayı hedefledi. Terra Pizza, yeni reklam filmiyle markasının değişimini ve vizyonunu izleyicilere eğlenceli bir dille aktarıyor. Filmde, pizzanın paylaşımın en keyifli yolu olduğu ve her diliminin kutlanacak anlar yarattığı, “Gel Beraber Olsun” sloganıyla ifade ediliyor. Filmde aynı zamanda, Terra Pizza’nın taze ve kaliteli malzemelerle yaptığı benzersiz pizzalarının çekiciliği de vurgulanıyor.

Terra Pizza'nın sahibi kim ?

Terra Pizza'nın sahibi Abbas Türker'dir. Eski adıyla Pizza Pizza, 1995 yılında İzmir’de Abbas Türker tarafından açılan bir pizza restoranıdır. Abbas Türker, Kerkük’te doğmuş ve İzmir’de eğitim görmüştür. 1985 yılında Kanada’ya giderek ticaret hayatına atılmış ve orada ilk pizza restoranını işletmiştir. 1995 yılında Türkiye’ye dönen Türker, Pizza Pizza’yı kurmuş ve kısa sürede tüm ülkeye yaymıştır.

Terra Pizza Türk Markası Mı (5)

Pizza Pizza, dünyanın en büyük pizza markalarından biri haline gelmiştir. Abbas Türker, pizza yapmayı bizzat kendisi öğrendiği için çalışanlarının da aynı şekilde pizza yapmasını istemektedir. Bu yüzden Pizza Pizza’da herkes, genel müdürden muhasebecisine kadar pizza yapmayı bilmektedir. Abbas Türker, bu geleneği sürdürerek Türkiye’de çok sayıda şube açmıştır.

Abbas Türker kimdir?

Abbas Türker, 1998 yılında eşi İbare Türker’in hisselerini de alarak Pizza Pizza şirketinin % 99’unu kontrol etmeye başlamış. 2002 yılında eşiyle boşanmış. Bir kızı ve bir oğlu var. Kızı Eda Türker, Kanada’da büyümüş ve uluslararası ticaret ve finans eğitimi almış.

Terra Pizza Türk Markası Mı (4)

Şimdi ev dekorasyonu işi yapıyor. 2013 yılında jeoloji mühendisi Ozan Emre Mete ile nişanlanmış. Oğlu Tolga Türker ise babasının izinden giderek pizza işine girmiş. Ancak babasının aksine, tek şubeli bir butik pizzacı açmış. The pizza adlı restoranı İzmir’de bulunuyor. Tolga Türker, bir zincir oluşturmak istemediğini belirtiyor.

Muhabir: Muhabir-Hatice Zeybek