Antalya'da akşam saatlerinde deprem! Antalya'da akşam saatlerinde deprem!

İnegöl’ün karanlık yüzü Terkinler Çetesi’nin çökertilmesi, Bursa ve çevre illerde büyük yankı uyandırdı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıklamalarına göre, çetenin 6 milyar liralık gayrimenkulüne el konuldu. Ancak, çete liderinin kim olduğu konusunda henüz net bir bilgi paylaşılmadı.

Terkinler Çetesi kimdir?

Bursa’nın İnegöl ilçesinde faaliyet gösteren ve çevre il-ilçelere de yayılan silahlı bir çete olan Terkinler Çetesi, tefecilik, yağma, çek-senet tahsilatı, haraç gibi onlarca yasadışı suçla anılıyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıklamalarına göre, Bursa merkezli 4 ayrı ilde suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi ve Terkinler çetesinin çökertildiği bildirildi. Ayrıca, çetenin 6 milyar liralık gayrimenkulüne de el konulduğu ifade edildi. Ancak, çete liderinin kim olduğu konusunda henüz net bir bilgi paylaşılmadı.

Terkinler Çetesi Üyeleri Kimler? 

Terkinler Çetesi, Bursa’nın İnegöl ilçesinde yapılanmış ve çevre il-ilçelere de sirayet etmeye başlamış bir silahlı çetedir. Çete, tefecilik, yağma, çek-senet tahsilatı, haraç gibi onlarca yasadışı suçla anılıyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bursa merkezli 4 ayrı ilde suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendiğini açıkladı. Terkinler çetesinin çökertildiğini paylaşan Yerlikaya 6 milyar liralık gayrimenkule de el konulduğunu paylaştı. Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından İnegöl merkezli faaliyet yürüten Terkinler çetesine yönelik operasyon gerçekleştirildiğini duyurdu.

Bursa İnegöl merkezli 4 ayrı ilde düzenlenen operasyonda tefecilik, yağma, nitelikli dolandırıcılık ve insan ticareti suçlarını örgütlü olarak işleyen 35 şüpheli gözaltına alındı. 6 milyar TL değerinde gayrimenkule el konuldu.

Ancak, çete üyelerinin kim olduğu hakkında belirli bir bilgiye sahip değilim. Bu tür bilgiler genellikle gizli tutulur ve halka açıklanmaz. Bu nedenle, bu konuda daha fazla bilgi sağlayamam.

Terkinler çetesi lideri kimdir?

Terkinler Çetesi, Bursa’nın İnegöl ilçesinde yapılanmış ve çevre il-ilçelere de sirayet etmeye başlamış bir silahlı çetedir. Çete, tefecilik, yağma, çek-senet tahsilatı, haraç gibi onlarca yasadışı suçla anılıyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıklamasına göre, İnegöl Terkinler çetesinin çökertildiği ve örgüt ele başının yakalandığı belirtilmiştir. Ancak, örgüt liderinin kim olduğu konusunda net bir bilgi bulunmamaktadır. Bu konuda daha fazla bilgi almak için güncel haberleri takip etmenizi öneririm.

Kaynak: Haber Merkezi