Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 2023 yılı için istihdam etmek üzere işçi alımı gerçekleştireceğini ilan etti. 114 işçi alımı yapacağını duyuran TCDD'nin ilanına başvurmak isteyen adaylar 2023 TCDD işçi alımı! TCDD işçi alımı ne zaman, başvuru şartları neler ve başvuruların nasıl yapılacağını araştırıyor. Peki, TCDD işçi alımı ne zaman, başvuru şartları neler? İşte 2023 TCDD işçi alımına dair detaylar.

TCDD, taşra teşkilatında çalıştırmak için 908 sürekli işçi alacağını duyurdu. TCDD bünyesine katılacak 114 sürekli işçiye KPSS koşulu konulmayacak. Alınan işçiler Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Çankırı, İzmir, Kocaeli, Malatya ve Sivas illerinde çalışacak. 144 kişilik kadroda; 86 Makine Bakımcısı, 13 Kaynakçı, 15 Makine Teknisyeni yer alacak.

TCDD işçi alımı ne zaman olacak?

Türkiye İş Kurumunun ilanına göre TCDD işçi alımı müracaatları için son gün 3 Kasım. TCDD işçi alımı başvuruları için adayların 30 Ekim ile 3 Kasım tarihleri arasında müracaat etmesi bekleniyor.

TCDD PERNSONEL ALIYOR! (2)

TCDD işçi alımı başvuru şartları neler?

86 makine bakımcı ve 15 makine teknisyeni-motor ve makine personeli için ise KPSS şartı aranmayacak.

Ardahan Günleri Ankara'da Nerede? Ardahan Günleri Ankara'da Nerede?

Aranan şartlardan evrak teslim tarihi ve yerine, uygulama ve sözlü sınav bilgilerinden sonucuna kadar tüm duyurular TCDD'nin internet sitesi "Duyurular" bölümünde yer alacak.

TCDD PERNSONEL ALIYOR! (1)

2023 TCDD işçi alımı başvuruları nasıl yapılır?

TCDD işçi alımı başvuruları başladı. Başvurular tcdd.gov.tr ekranından ya da e-Devlet ekranı üzerinden gerçekleşecek.

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek