Vatandaşlarımızın arama motorlarında sıkça arattığı sorulardan biri olan SWAT Challange nedir? SWAT Challange nerede düzenleniyor? Gibi soruların detaylarını sizler için araştırdık...

SWAT Challange nedir?

SWAT Challenge, polis ve askeri birimlerin beş farklı alanda yarıştığı bir taktik mücadeledir. Bu alanda ekipler, engelleri geçmek, silah kullanmak ve rehine kurtarmak gibi görevleri yerine getirerek yeteneklerini gösterirler. Türkiye’den Polis Özel Harekat ekibi bu yarışmada yer almış ve parkuru 1 dakika 10 saniyede bitirmiştir.

En sağlıklı tuz hangisi? Hangi tür tuz tüketmeliyiz? En sağlıklı tuz hangisi? Hangi tür tuz tüketmeliyiz?

Swat Challange Nedir Swat Challange Nerede Düzenleniyor (1)

SWAT Challange nerede düzenleniyor?

 SWAT Challenge 2024, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai Polisi’nin eğitim merkezinde düzenlenmektedir.

Türk Polis Harekat Polislerimiz Rüzgar Esti!

Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen SWAT yarışmasına Türk özel harekat polisleri de katıldı. "Türk'ün gücünü göreceksiniz" diyerek sahaya inen polislerimizin başarılı performansı göz doldurdu. 

5 Ana Katagoride Yarışılacak

Bu yılki yarışmada dünya standartlarında taktik ekipler Taktik Yarışma, Saldırı Yarışması, Memur Kurtarma, Yüksek Kule Yarışması ve Engelli Parkur olmak üzere beş ana kategoride yarışacak. Yarışmanın yanında, programda köpekli polis, e-spor ve atlı polis gösterileri de bulunuyor.

Göz Doldurdular

Yarışma kapsamında platforma inen Türk Özel Harekat Polisi'nin performansı da göz doldurdu. Türk’ün gücünü göreceksiniz” sloganıyla platforma gelen polisler, hem fiziksel olarak zorlu parkurları tamamladı hem de silah kullanımında ustalık gösterdi.

İşte Polis Özel Harekat Polislerimizin Performansı

Kaynak: Haber Merkezi