Survivor AllStar 2024 yarışmacısı milli atlet Pınar Saka'nın eşi Erhan Seçkin'in kim olduğu araştırılıyor. Zaman zaman sosyal medyada yaptığı Survivor ile ilgili paylaşımlarla dikkatleri üzerine çeken Erhan Seçkin kimdir, ne iş yapıyor? İşte ayrıntılar...

 Erhan Seçkin kimdir?

Türk müziğinin vurmalı çalgılar alanında yetenekli isimlerinden biri olan Erhan Seçkin, annesinin müzikle iç içe bir yaşam sürmesi sayesinde genç yaşta müziğe adım attı. Seçkin, müzikle dolu bir ailede büyüdü ve Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Phillipe Garcia ve Doc. Haşim Yedican’dan vurmalı çalgılar eğitimi aldı.

Survivor Pınar Kocası Erhan Seçkin Kimdir Ne Iş Yapıyor

1997 yılında bölüm birincisi olarak bitirdiği konservatuvardan sonra, İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde vurmalı çalgılar şefi oldu. Seçkin, klasik müziğin dışında jazz ve fusion müziğe de ilgi duyuyor ve bu alanda birçok ünlü sanatçıyla çalıştı. Kendi yazdığı ve yönettiği “Hayatın İçinden” isimli bale eseri de büyük beğeni topladı.

Survivor Pınar Kocası Erhan Seçkin Kimdir Ne Iş Yapıyor (1)

Seçkin, Türkiye’nin yanında yurt dışında da birçok festivalde sahne aldı. Berlin Jazz Days, Kartage National Music Fest in Tunisia, Ankara Uluslararası Müzik Festivali, Izmir Jazz Günleri, Afyon Uluslararası Jazz Fest, Bodrum Uluslararası Jazz Fest gibi etkinliklerde performans sergiledi.

Survivor Pınar Kocası Erhan Seçkin Kimdir Ne Iş Yapıyor (4)

Seçkin, sektördeki tecrübesi ve başarısıyla kendini kanıtladı. Erhan Seçkin, Steve Smith, Aydın Esen, Kerem Görsev, Sertab Erener, Ajda Pekkan, Sezen Aksu gibi isimlerle birlikte çalıştı. Seçkin, müziğe ve sanata yaptığı katkılardan dolayı tanınıyor ve Türkiye’nin yetiştirdiği değerli müzikal yeteneklerden biri olarak sanat hayatına devam ediyor.

Uçakta türbülans en az nerede hissedilir? Uçakta en az neresi sallanır? Uçakta türbülans en az nerede hissedilir? Uçakta en az neresi sallanır?

Survivor 2024 Pınar Saka ne iş yapıyor?

Pınar Saka, Survivor yarışmacısı ve kısa mesafe atletidir. 2009’da ABD’de NCAA’nın yılın atleti ödülünü alan Saka, kısa mesafe koşularındaki başarılarıyla tanınıyor. 2017’de Survivor’a katılan Saka, 100m, 200m ve 400m kategorilerinde atletizm kariyerini sürdürmüştür.

Survivor Pınar Kocası Erhan Seçkin Kimdir Ne Iş Yapıyor (5)

Pınar Saka, 2005’te Akdeniz Oyunları’nda 400m ve 4x400m bayrak dallarında bronz madalya alarak ülkemize gurur vermiştir. Saka, ulusal ve uluslararası arenalarda gösterdiği performansla atletizm dünyasında saygın bir isim olmuştur. Survivor 2017’de yer almasıyla televizyon sektöründe de ilgi çeken Pınar Saka, spor ve rekabet alanlarındaki başarılarıyla Türkiye’nin gururu olmaya devam etmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi