Başarılı bir hayatı olan Süreyya Ciliv Turcell'in eski Ceo'sudur. Sıkça sorulardan sorulardan biri de Süreyya Ciliv kimdir? Kaç yaşında aslen nereli? işte merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını haberimizde açıkladık...

Belçim Bilgin Kürt mü? Belçim Bilgin aslen nereli kaç yaşında? Belçim Bilgin Kürt mü? Belçim Bilgin aslen nereli kaç yaşında?

Süreyya Ciliv kimdir?

Süreyya Ciliv, şu anda System Capital , System Morgan ve Kuika Inc.'in Yönetim Kurulu Başkanı olan bir yöneticidir . Ciliv, 2007 - 2015 yılları arasında, 8 ülkede 72 milyon aboneye sahip, NYSE'de işlem gören, Türkiye'nin lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell Grup'un İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak görev yaptı. Daha önce 1997 - 2007 yılları arasında Microsoft Corporation'da yönetici görevlerinde bulunmuştur. Süreyya Ciliv, 2009 yılında Dünya İletişim Ödülleri'nde Yılın Global CEO'su ödülünü almıştır.

Süreyya Ciliv Kimdir

Süreyya Ciliv, 1981 yılında Michigan Üniversitesi Endüstri ve İşletme Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden üstün başarıyla mezun oldu. 1983 yılında Harvard Business School'dan MBA yüksek lisansını aldı.

Süreyya Ciliv Kimdir (1)

Ciliv, Boston, MA'da kurucu ortağı olduğu Novasoft Systems Inc.'in Başkanı ve CEO'su olarak görev yaptı. 1997 yılında Microsoft Türkiye CEO'luğuna atandı ve 3 yıl boyunca bu görevi sürdürdü. 2000 ve 2007 yılları arasında Redmond, WA'da bulunan Microsoft Office, Global Satış ve Pazarlama'da çeşitli üst düzey yönetici pozisyonlarında görev yaptı. 2007 yılında Turkcell'e CEO olarak atandı . Görev yaptığı süre boyunca Turkcell, telekomünikasyon ve mobil hizmetlerde dünya çapında lider olarak tanındı ve 8 yılda yedi kez Türkiye'nin "En Beğenilen Şirketi" seçildi. 

Kaç yaşında aslen nereli?

Süreyya Ciliv Zonguldak'ta 1958 yılında dünyaya gelmiştir. 

Süreyya Ciliv öldü mü?

Süreyya Ciliv'in eşi  Karen Ciliv vefat etmiştir.

Süreyya Ciliv'in serveti

Süreyya Ciliv'in serveti bilinmemektedir,fakat Ciliv'in sevenleri zengin olduğunu iddia ediyorlar.

Kaynak: Haber Merkezi