Belediye Başkanı tutuklanırsa ne olur? Belediye Başkanını görevden uzaklaştırma yetkisi kime aittir? Belediye Başkanı tutuklanırsa ne olur? Belediye Başkanını görevden uzaklaştırma yetkisi kime aittir?

31 Mart yerel seçimlerinin sonucunun en çok merak edildiği illerden olan Şanlıurfa'da sular durulmuyor. AK Parti'den ayrılıp Yeniden Refah partisindan aday olan Mehmet Kasım Gülpınar seçimi kaznırken, Siverek'te seçime sahte oy görüntüleri damga vurdu. Peki, Siverek'te sahte oy olayı ne? Seçim yenilenecek mi? İşte son dakika gelişmesi...

Yeniden Refah Partisinin patlama yaptığı Şanlıurfa'da sular durulmuyor. Siverek ilçesinde YRP adayı Hasan İzol ile AK Parti adayı Ali Murat Bucak arasında kıyasıya mücadeleyi  AK Parti adayı Ali Murat Bucak 64 oy farkla kazandı. Fakat sosyal medyada dolaşan taşra mahallerlerde açıktan Ali Murat Bucak'a basılan oyların deşifre olması gündeme bomba gibi düştü. Görütünlerin ardından  YSK'ya itiraz eden Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan adayı Hasan İzol, seçimlere gölge düşrüldüğünü seçimin kendilerinin kazandığını belirtti. 

Hasan İzol'e oy veren binlerce vatandaş Siverek adliyesi önünde iradelerinin nöbetini tutuyor. Adliye önünde geniş güvenlik önlemleri alınırken, adliyeden çıkacak sonuc merak konusu. Seçimlerde usulsüzlük yapıldığı ve sahte oy kullanılmasına ilişkin oylar yeniden sayılmakla birlikte Siverek'te seçimler yenilenebilir.

Şanlıurfa Siverek sahte oy videosu

Siverek seçim sonuçları

  • Cumhur İttifakı-Ali Murat Bacak
  • %40.23 45.369 Oy
  • Yeniden Refah-Hasan İzol
  • %40.17 45.305 Oy
Editör: Haber Merkezi