Chris Melandandri bir konuşmasında çocukluğumuzun filmi olan  Shrek serisinin 5. filmi için çalışmalara başlandığını açıkladı. Filmin karakterlerini seslendiren kadronun aynı olacağını duyurdu. Peki Shrek 5 ne zaman çıkıyor? Gelin hep birlikte haberimize bir bakalım...

Shrek 5 ne zaman çıkacak?

Shrek 5'in vizyon tarihi şuan için belirsiz. 2024'ün ortalarında veya 2025'in başlarında vizyona girmesi bekleniyor.

Shrek 5 için hazırlıklara başlandı!

Illumination CEO'su Chris Melandandri, yeni filmleri "Super Mario Kardeşler Filmi"nin tanıtımı için Variety ile konuşurken, beşinci Shrek filmi için çalışmaların başladığını resmen duyurdu.

Shrek 5 ne zaman çıkacak Shrek 5 için hazırlıklara başlandı! (1)

Filmin orijinal kadrosundan, Shrek'i seslendiren Mike Myers, Fiona'yı seslendiren Cameron Diaz ve Eşek karakterini seslendiren Eddie Murphy de "Shrek 5" için geri dönmek üzere görüşmelerde bulunuyor.

Şener Şen'in oynadığı Çıplak Vatandaş filminin konusu ne? Oyuncuları kim? Ne zaman çekildi? Şener Şen'in oynadığı Çıplak Vatandaş filminin konusu ne? Oyuncuları kim? Ne zaman çekildi?

DreamWorks Animation'ın yaratıcı ortağı olarak hizmet veren Meledandri film hakkında şöyle diyor:

 “Oyuncu kadrosunun geri gelmesini bekliyoruz. Görüşmeler şimdi başlıyor ve aldığımız her işaret, oyuncular adına geri dönmek için muazzam bir coşku olduğu."

Shrek 5 ne zaman çıkacak Shrek 5 için hazırlıklara başlandı! (3)

Meledandri ayrıca Eddie Murphy'nin Ocak ayında, yaptığı yeni bir Shrek filmi ve Eşek spin-off'una açık olmasıyla ilgili yorumlarını gördüğünü de açıkladı ve potansiyel bir Eşek spin-off filmine açık olduklarını belitti. Onun kendi solo filmini destekleyecek kadar güçlü bir karakter olup olmadığı sorulduğunda Meledandri bundan emin olduğunu söyledi.

Shrek 5 ne zaman çıkacak Shrek 5 için hazırlıklara başlandı! (2)

Shrek karakterlerinden Çizmeli Kedi 2011 yılında ilk solo filmine kavuşmuştu. Bu yıl vizyona giren devam filmi "Çizmeli Kedi: Son Dilek" hem gişede çok başarılı oldu hem de eleştirmenlerden yüksek puanlar toplayarak Oscar adaylığı elde etti. Filmin sonunda yeni bir Shrek macerasının yaklaştığına dair bir referans olsa da "Shrek 5" hakkındaki resmi bir açıklama şimdiye kadar yapılmamıştı.

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek