Televizyonda yaptığı açıklamaların ardından ülke gündemine bomba gibi düşen Selim Temurci hakkında internet kullanıcıları çok fazla soru soruyorlar. İşte Selim Temurci kimdir? Başta olmak üzere tüm sorulara sizler için cevap verdik...

Selim Temurci kimdir? Kaç yaşında ve aslen nereli? Selim Temurci Alevi mi?

Selim Temurci, 1970 yılında Rize'nin Çayeli ilçesinde dünyaya geldi. Türk siyasetinde önemli bir yere sahip olan Temurci, İstanbul milletvekili olarak görev yapıyor ve Gelecek Partisi'nin kurucuları arasında yer alıyor.

Eğitim hayatına Rize'nin Çayeli ilçesinde bulunan İmam Hatip Lisesi'nde başlayan Temurci, ardından Boğaziçi Üniversitesi Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Akademik kariyerine Marmara Üniversitesi Bankacılık bölümünde yüksek lisans ve doktora eğitimi alarak devam etti.

Survivor AllStar 2024 Batuhan Karacakaya kimdir kaç yaşında aslen nereli? Survivor AllStar 2024 Batuhan Karacakaya kimdir kaç yaşında aslen nereli?

Siyaset alanına adımını atan Temurci, bir süre Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AK Parti) aktif olarak görev aldı. 2006 yılında AK Parti'ye katılarak siyasi kariyerine başlayan Temurci, Kâğıthane ilçe yönetim kurulu üyeliği ve ardından yerel yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcılığı gibi görevlerde bulundu. 2015-2018 yılları arasında AK Parti İstanbul il başkanlığı görevini üstlenen Temurci, 8 Şubat 2018 tarihinde partiden istifa etti.

2019 yılında kurucular kurulunda yer aldığı Gelecek Partisi'nde siyaset yapmaya devam eden Temurci, Türkiye siyasetinde önemli bir aktör olarak tanınıyor.

Selim Temurci, evli ve üç çocuk babasıdır. Ayrıca İngilizceyi iyi derecede bilmektedir. Türk siyasetinin önemli isimlerinden biri olan Temurci, İstanbul milletvekili olarak görev yapmaktadır ve Gelecek Partisi'nin kurucularından biridir.

Eğitim hayatına Rize'nin Çayeli ilçesindeki İmam Hatip Lisesi'nde başlayan Temurci, daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Akademik kariyerine Marmara Üniversitesi Bankacılık bölümünde yüksek lisans ve doktora eğitimi alarak devam etmiştir.

Siyasete girmeden önce, 2006 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'ne (AK Parti) katılmış ve çeşitli görevlerde bulunmuştur. İyi derecede İngilizce bilgisine sahip olan Temurci, siyasi kariyerinde önemli adımlar atmış ve 2018 yılında AK Parti'den istifa etmiştir.

2019 yılından bu yana Gelecek Partisi'nde aktif olarak siyaset yapmaya devam eden Temurci, Türkiye siyasetinde önemli bir role sahiptir.

Kaynak: Haber Merkezi