31 Mart Yerel seçimlerine CHP ve Yeniden Refah Partisi damga vurdu.

Türkiye 31 Mart Yerel seçimleri tüm Türkiye'de sürprizlere neden oldu. CHP'nin tarihi oy artışıyla 35 yıl sonra ilk defa seçimleri 1. parti olarak bitirmesi, Yeniden Refah Partisi'nin %6 oy oranıyla CHP ve AK Parti'nin ardından seçimleri 3. parti olarak bitirmesi dikkat çekti.

CHP tüm Türkiye'de olduğu gibi Manisa'da da hem büyükşehiri kazandı, hem de 17 ilçenin 14'ünü kazanmasını bildi. Manisa'da bir sürprizde Yeniden Refah Partisi'nden geldi.

Sarıgöl'de Zirai İlaçlama İçin Üzüm Bağına Giden Adam Ölü Bulundu! Sarıgöl'de Zirai İlaçlama İçin Üzüm Bağına Giden Adam Ölü Bulundu!

Yeniden Refah Partisi Selendi Belediye Başkan Adayı Murat Daban, 3 dönemdir Belediye Başkanı olan MHP'li Belediye Başkanı Nurullah Savaş'a karşı zafer kazanarak Yeniden Refah Partisi bayrağını Selendi Belediyesine dikti.

İşte Selendi seçim sonuçları;

  1. Yeniden Refah Partisi Murat Daban  %42.37 (5.729 Oy)
  2. Cumhur İttifakı adayı Nurullah Savaş, %37.72 (5.100 Oy)
  3. CHP adayı Cemil Kurt  %16.93 (2.289 Oy)

Böylelikle Manisa'nın 17 ilçesinden 14'ünü CHP, 2'sini AK Parti, 1 ilçeyi de Yeniden Refah Partisi kazandı. MHP Manisa Büyükşehir Belediyesi dahil Manisa'daki tüm belediyelerini kaybetti.

CHP'nin kazandığı ilçeler; Yunusemre,Şehzadeler,Soma,Kırkağaç,Akhisar,Kula,Alaşehir,Sarıgöl,Gölmarmara,Turgutlu,Köprübaşı,Gördes,Ahmetli ve Salihli oldu.

AK Parti'nin kazandığı ilçeler ise, Saruhanlı ve Demirci olurken, Yeniden Refah Partisi ise Selendi'yi kazanmayı başardı.

Muhabir: Hatice Zeybek