MABEM’den Türkiye birincisi çıktı MABEM’den Türkiye birincisi çıktı

Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi, güzellik ve saç bakımı alanında yeni ustalar yetiştiriyor. Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Kursu eğitmeni Ayşe Aslanlı, kursiyerlerin yaklaşık 700 saatlik eğitim sonunda sertifika almaya hak kazandıklarını belirtti. Şehzadeler'de yaklaşık 2 yıldır eğitmenlik yaptığını ifade eden Aslanlı, "Açmış olduğum 6 ayrı akşam kursumuzda eğitime katılan yaklaşık 130 kursiyerden 100'ü kursu başarıyla tamamlayarak, belgesini almaya hak kazandı. Bu kursiyerlerin arasından 'Ustalık Belgesi' almak için istenen eğitim süresini tamamlayan 5 kursiyerimiz de girdiği sınavdan başarıyla çıkarak ustalık belgesini aldı ve 3'ü kendi iş yerini açarak meslek hayatına atıldılar" dedi. 

Merkezin meslek kurslarında birçok yeni usta yetiştirildiğini söyleyen  Şehzadeler HEM Müdürü İlyas Kayaokay ise, "Özellikle kaybolan meslek alanlarında yeni ustalarımızı yetiştirmiş olmaktan mutluluk ve gurur duymaktayız. 2022-2023 eğitim öğretim yılında açtığımız toplam 2 bin 279 kurstan 502 tanesi meslek kursu olup, toplam 31 bin 452 kursiyerden 6 bin 986'sı çeşitli meslek kurslarını tamamlayarak belgelerini almaya hak kazanmışlardır. Amacımız yeni eğitim öğretim yılında bu sayıyı arttırmaktır" diye konuştu.

Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlyas Kayaokay, müdür yardımcıları Orhan Çelik ve Meral Çetinkaya, kursu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikalarını takdim etti.

Kaynak: İHA