Şehzadeler Belediyesi, eğitime desteğini artırarak devam ettiriyor ve 2023-2024 eğitim öğretim yılında 2500 ihtiyaç sahibi öğrenciye kıyafet ve kırtasiye desteği sağlıyor.

Rektör öğrencilerin içini ısıttı Rektör öğrencilerin içini ısıttı

Şehzadeler Belediyesi'nin kurulduğu ilk günden bugüne eğitime çok destek verdiğini ve eğitim konusunda en çok yatırım ve desteği veren belediyelerdden biri olduğunu belirten Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, "" Biz biliyoruz ki en büyük yatırım çocuklarımıza yapılan yatırımdır. Bu anlayışla hareket etmeye devam edeceğiz." dedi.

Şehzadeler Belediyesi, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğiyle ihtiyaç sahibi 2500 öğrenciye kıyafet ve kırtasiye desteği vermek için protokol imzaladı. Düzenlenen imza töreninde, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Işık eğitim alanında işbirliğini güçlendirmek için ilk adımı atmış oldu.

Protokol imza töreninde konuma yapan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, geçen sene 500 ihtiyaç sahibi öğrenciye kıyafet, 1000 öğrenciye de kırtasiye desteği verdiklerini hatırlatarak sözlerine şu şekilde devam etti; "Bugün yine hayırlı bir iş için Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle bir protokol imzalıyoruz. Şehzadeler ilçemizde eğitim öğretim faaliyetlerine katılan öğrencilerimize kırtasiye ve kıyafet desteğinde bulunuyoruz. Bununla ilgili alışveriş çeklerimizi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ediyoruz. Değerli Müdürümüz okul müdürleri vasıtasıyla okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi tespit ediyorlar. Gerçek ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz bu desteklerimizden istifade etmiş olacak." Bu yıl 400'ü ilkokul, 350'si ortaokul ve 250'si lise örencisi olmak üzere 1000 öğrenciye kıyafet yardımında bulunacaklarını kaydeden Başkan Çelik "Kıyafet yardımının içeriğinde erkek pantolon, kız etek, kısa kollu ve uzun kollu tişört ve 1 adet süveter hediyemiz yer alıyor. Kırtasiye yardımımızdan ise 650 ilkokul, 550 ortaokul ve 300 lise öğrencisi olmak üzere 1500 öğrencimiz istifade edecek. Kırtasiye yardımımızın içeriğinde de İlkokul için; Defter (3 adet, 60 yaprak, Kareli, A5) (2 adet, 80 yaprak, Çizgili, A5), Kalem (5 adet, siyah uçlu kurşun kalem) (2 adet, kırmızı uçlu kurşun kalem), Silgi, Kalemtraş, Boya (Kuru – Sulu – Keçeli – Pastel), Su Kabı, Resim Defteri, Fon Kartonu, Elişi Kağıdı, İlkokul Sözlüğü, Ortaokul için; Defter (3 adet, 60 yaprak, Kareli, A5) (2 adet, 80 yaprak, Çizgili, A5), Kalem (5 adet, siyah uçlu kurşun kalem) (2 adet, kırmızı uçlu kurşun kalem), Silgi, Kalemtraş, Boya (Kuru – Sulu – Keçeli – Pastel), Resim Defteri, Resim Çantası, İngilizce Sözlük; lise için; Defter (2 adet çoklu), Uçlu Kalem (0.5 / 0.7) yer alıyor. Öğrencilerimiz çeklerini alıp belirlenen mağazalardan malzemelerini alabilecekler. Öğrencilerimiz için hayırlı olsun. Kimseyi bu şehirde sahipsiz bırakmamak için çaba ve gayret sarf ettik bundan sonra da etmeye devam edeceğiz. 2023-2024 eğitim öğretim yılının öğrencilerimiz, velilerimiz ve milli eğitim camiasının değerli yöneticileri için hayırlı olmasını diliyorum." 

Kaynak: Haber Merkezi