İçişleri Bakanlığı’ndan Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı helikopterin, Nurdağı ilçesinin Kartal Köyü yakınlarında düşmesiyle Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ve Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk’ün hayatını kaybettiğini duyurdu. Peki şehit pilot Cemil Gülen kimdir? İşte detaylar...

 Cemil Gülen kimdir? 

Şehit pilot Cemil Güven'in aslen nereli, kaç yaşında olduğu merak ediliyor. Hataylı bir pilot olan Cemil Gülen, hayalini gerçekleştirmek için çok çalıştı. İlköğretimden liseye kadar Hatay’da okudu. Küçüklüğünden beri gökyüzüne meraklıydı ve pilot olmayı istiyordu. Polis Akademisi’nden derece ile mezun oldu ve tüm eğitimlerini başarıyla tamamladı.

Cemil Gülen, sadece pilot olarak değil, aynı zamanda Hatay depreminde yaptığı yardımlarla da biliniyor. Depremden sonra halka destek olmak için birçok proje yürüttü. Gülen, hem gökyüzünde hem de topraklarında güven ve refah sağlamak için uğraştı. Cemil Gülen, sevgi dolu bir kişilik olarak tanınıyor. Çevresindeki insanlar ona saygı duyuyor. Mesleğinde ve insanlarla olan ilişkilerinde başarılı olan Gülen, Hatay’ın liderleri arasında yer alıyor. Evli ve 2 çocuk babasıydı.

Ali Yerlikaya'dan başsağlığı mesajı

Ali Yerlikaya Twitter yani X hesabından yaptığı paylaşımda:

Milletimizin başı sağ olsun

Bu akşam Gaziantep Havalimanına gitmek için Hatay Havalimanından havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı envanterine kayıtlı EM 708 kuyruk numaralı helikopterimiz, Gaziantep'in Nurdağı ilçesi Kartal Köyü mevkiinde kaza kırıma uğramıştır.

En son saat 22.49'da Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezinin temas ettiği helikopterimizde bulunan 2 pilotumuz şehit olmuş, teknisyenimiz yaralanmıştır.

Kahraman pilotlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, Aziz Milletimize ve Emniyet Teşkilatımıza başsağlığı diliyorum.

Şehitlerimizin makamı âli olsun.
Yaralı polisimize acil şifalar diliyorum.

Bozdururken zarar etmeyen altın hangisi? Yatırım için en uygun altın hangisi? Bozdururken zarar etmeyen altın hangisi? Yatırım için en uygun altın hangisi?

Şehit Pilot Cemil Gülen Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli

Kaynak: Haber Merkezi